Kammerkoor Helin sai 20-aastaseks

Kammerkoor Helin sai 20-aastaseks

 

Reede õhtul toimus Kuressaare piiskopilinnuse kapiitlisaalis kammerkoori Helin 20. tegevushooaega tähistav kontsert. Publikupuuduse üle ei saanud küll kurta, kuna rahvast oli koos lausa nii palju, et lisaks kapiitlisaali iidsetele toolidele tuli veel pinke juurde tuua, et kõik muusikahuvilised kontserdist osa saaksid.

Kontserdil esitas “sünnipäevalaps” 12 laulu. Kõlas nii klassikalisemat koorimuusikat kui ka rõõmsameelsemaid kevadeteemalisi lugusid. Polnud vahet, missuguse žanriga oli tegemist, koor sai kõige laulmisega väga hästi hakkama. Esindatud olid nii välis- kui ka eestimaiste autorite teosed. Kõige huvitavamad olid minu jaoks vana prantsuse laul “Tourdon” ja G. Pittoni “Cantate Domino”.

Lisaks Helinale astusid kontserdil üles ka Kuressaare gümnaasiumi huvikooli Inspira neidude ansambel. Veel musitseeris koorisisene loominguline kollektiiv Vennad Eeriksonid, nagu nad ise end kutsuda tavatsevad, kes oma laulu kitarril saatsid. Paljude lemmikuks kujunes aga koori meesansambel, kelle lauldud A. Oidi “Suvetüdrukud” suure aplausi osaliseks sai.

Et ka publik koori 20-aastasest tegevusest aimu saaks, rääkis Aarne Mägi laulude vahepeal koori ajaloost ja juhtumustest. Alguse oli kollektiiv saanud ühisest laulusoovist, mis viis lõpuks koori moodustamiseni. Möödunud aastate jooksul on koor kandnud ka KEK-i kammerkoori nime, ent nüüd esinetakse Helina nime all. Ise peavad lauljad end rõõmsaks ja humoorikaks seltskonnaks.

Kammerkoori dirigent on muusikapedagoog Mai Rand, kes juhatab koore ka Kuressaare gümnaasiumis. Helina koormeister on Tiiu Tõhk ja kontsertmeister Tiina Rätsep.

Kuigi kahekümne aasta jooksul on liikmeid vahetunud ja mõned neist laulmises ka paariaastast pausi pidanud, on kooril raudvara olemas. Mai Rand, Aivar Rand ja Reet Välisson on Helina koosseisu kuulnud algusest peale kuni tänaseni. Kollektiivi 20 tegevusaasta jooksul on lisaks esinemistele kodulinnas üles astutud kõikjal Eestimaal ning käidud ka välismaal. Lauldud on Saksamaal, Rootsis, Norras, Taanis, Suurbritannias, Slovakkias, Austrias ja Itaalias.

Et koori tegevus publikule korda läheb, näitas tänuavalduste rohkus. Kestis ju n-ö vaba mikrofoni osa pea samakaua kui kontsertki. Lauljaid olid õnnitlemas nii sõbrad, kolleegid kui ka lihtsalt linnarahvas.

Siinkohal jääb loota, et kammerkoor oma tegevust sama aktiivselt ja rõõmsalt jätkab ning meil avaneks võimalus osa saada ka koori 30. sünnipäevast.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 143 korda, sh täna 1)