Abruka saare lähistel uppus kolm meest (1)

Abruka saare lähistel uppus kolm meest

 

Abruka saare lähedal uppusid paadiga merele läinud kolm meest, kelle surnukehad leiti laupäeval Abruka ja Vahase saare vaheliselt merealalt.

Lääne piirivalvepiirkonna Kuressaare merevalvekeskuse korrapidaja sai teate Abruka saare lähedal kadunud meeste kohta Abruka saarevahilt laupäeval kell 12.47, teatas Lääne piirivalvepiirkonna pressiesindaja Janne Mets.

Saarevaht Rein Lemberi sõnul olid kolm meest Rivo (s 1982), Mihhail (s 1948) ja Ats (s 1984) reede õhtupoolikul Abrukalt paadiga merele läinud, kuid teadaolevalt Kuressaarde ega tagasi Abruka saarele mehed ei jõudnud. Saarevaht ei osanud öelda, millal mehed täpselt paadiga merele väljusid.

Merevalvekeskus teavitas juhtunust kohe Kuressaare piirivalvekordoni toimkonda, kes asus kadunud mehi Kuressaare lahelt ning Abruka ja Vahase saare ümbrusest kaatriga otsima. Samaaegselt väljus ka Kuressaare kordonist patrull Kuressaare ja Nasva vahelist rannikuala kontrollima.

Kell 14.04 teatas saarevaht, et kohalik elanik nägi Abruka ja Vahase saare vahel merel kummulikeeratud kalapaati.

Piirivalvetoimkond leidis paadi ning paadi lähedalt ka kolm uppunud meesterahvast. Päästeveste meestel seljas ei olnud.
Kinnitamata andmetel olid mehed merele minnes purjus ning soovisid jõuda Roomassaarde, kasutades selleks vana kalapaati.

Rein Lember ütles, et kõik oletused selle kohta, miks mehed merele läksid, on ennatlikud. Tema sõnul ei ole veel kindel, kas mehed tahtsid minna linna, kalale või tegid niisama lõbusõitu. Samuti ei ole mingit kinnitust väitele, et mehed olid eelnevalt alkoholi tarvitanud.

“Kõik oletused on spekulatiivsed,” ütles Lember, lisades, et ainus konkreetne asi on see, et mehed leiti kaldast kiviviske kauguselt 1,6 meetri sügavusest veest ilma päästevestideta. Lember oletas, et paat võis ümber minna kaugemal ja mehed triivisid saarele lähemale, kuid kuna vesi oli külm, toimus alajahtumine. “Kõik kolm oleksid ju seal vees saanud püsti seista, sest jalad ulatusid põhja,” nentis ta. Oletust kinnitab ka fakt, et puhus läänetuul ehk siis tuul puhus merelt saare poole.

Saarevaht alustas aktiivseid otsinguid kohe, kui tema poole pöörduti. “Helistasin läbi kõik sadamad,” meenutas Lember, lisades, et sealsed mehed vaatasid üle, kas on paati kaldal või merel näha, samuti otsiti mehi Salmelt, kuna üks kadunud noorematest meestest oli sealt pärit. “Siis teavitasime päästeametit,” lausus ta.

Lemberi sõnul oli üks mees pärit Salme vallast, teised Abrukalt, ning ta nentis, et kahe abrukalase surm on väikesele saarele suur löök.
Piirivalve toimetas uppunud Saaremaale, kus surnukehad anti menetlemiseks üle Lääne politseiprefektuuri Kuressaare politseijaoskonna politseinikele.

Politseikomissar Aare Alliku sõnul hetkel kriminaalmenetlust juhtunu uurimiseks algatatud ei ole, kõigepealt oodatakse ära lahangu tulemused.
Ekspertiis selgitab ka selle, kas mehed olid enne mereleminekut alkoholi tarvitanud. “Hetkel seda sajaprotsendiliselt väita ei saa,” märkis Allik.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 46 korda, sh täna 1)