“Mustjala pulm” jäi avastamata aarete konkursi finaalist napilt välja (1)

“Eesti avastamata aarete” konkursil kandideerinud folkloorietendus “Mustjala pulm” kolme parema hulka ei pääsenud, jäädes neljandana konkursi finaalist napilt välja.

Konkursi korraldaja, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse turismiarenduskeskuse direktori asetäitja Marje Braunbrück ütles Oma Saarele, et kuigi poolfinaalis osalenud kõigi kuue projekti tase oli ühtlaselt kõrge, “Mustjala pulm” kolme parema hulgas lõppvooru siiski ei pääsenud.

“Kui otsust langetasime, puhkes žüriiliikmete vahel äge vaidlus, kumb projekt, kas Mustjala või Avinurme, kolmandana konkursi finaali lubada,” rääkis ta. “Lõplik hääletamine näitas, et liisk langes Avinurme kasuks.”
Küsimusele, mis võis “Mustjala pulma” jaoks saatuslikuks saada, vastas Braunbrück: “Mustjala folkloorietendus on liialt orienteeritud ühepäevasele kruiisiturismile, mistõttu on seal täielikult välja arendamata turismindusse puutuv infrastruktuur. Teiste projektide juures tundus just see aspekt olevat parem.”

Marje Barunbrück lisas, et ka mustjalalaste väljapaneku korraldamises oleks žürii soovinud näha rohkem maitsekust. “Kõik vana ja uus oli eksponeeritud läbisegi,” selgitas ta. “Kuid kõik see, mis puudutab sealset käsitööd, Mustjala elanike soovi ja tahet oma vanu traditsioone säilitada, oli loomulikult muljetavaldav.”

“Eesti avastamata aarete” konkursile laekus sel aastal 18 taotlust. Finaal, kuhu pääsesid Viljandi, Põlva ja Avinurme projekt, on kavandatud 27. maiks.
Juba samal päeval peaks selguma ka võitja, keda esitletakse oktoobri lõpus 7. Euroopa turismifoorumil Prantsusmaal koos teiste edukate Euroopa turismiobjektidega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)