Tõnu Vaher: see jääb meelde kogu eluks! (1)

Tõnu Vaher: see jääb meelde kogu eluks!

 

Teisipäeval Hiinas Pekingi olümpiamängude tõrvikujooksus osalenud ja eile kodumaale jõudnud Tõnu Vaheri arvates ei tohiks tema ja Jaan Koppeli jooksu väga üle tähtsustada. Kiita ja kaasa elada tuleb sportlaste tegemistele. Samas tunnistas Vaher, et jooks Wanningi kesklinnas jääb talle eluks ajaks meelde.

“Ära jooksin!” kirjeldas Tõnu Vaher, kes on varem öelnud, et jooksust endast ta suurt ei mäleta, teda vallanud emotsioone. “Kuidagi ma ikka liikusin.”

Lõuna-Hiina troopikas asuvas Wanningis jooksid nii Vaher kui ka teine eestlane, samuti Saaremaa juurtega Jaan Koppel tõrvikut kandes otse kesklinnas.

“Kohalikud elasid tõrvikujooksule väga kaasa, teeääred olid ergutajaid täis. Nende mõistes oli see nagu pidupäev, jääb üle vaid oletada, mis siis veel toimub, kui olümpiamängud päriselt kätte jõuavad,” kirjeldas Vaher tema tõrvikujooksu ajal toimunut.

Saarlasest jooksjale jätsid ka hea mulje rõõmsameelsed ja alati naeratavad hiinlased. “Nad olid niivõrd rõõmsad, õnnelikud,” mainis Vaher, kelle sõnul on sealsete inimeste rõõm ja emotsioonid väga vahetud.

Vaatamata sellele, et olümpiatule teekonda on saatnud mitmed probleemid ja katkestamised seoses Hiina-vastaste ja Tiibeti-meelsete protestidega, ei märganud Vaher Hiinas mingisuguseid karme turvareegleid. “Ei pannud küll tähele. Rahulik oli,” kinnitas tuntud jooksuentusiast.

Tõnu Vaherile jäid jooksust mälestuseks jooksurõivad ja tõrvik. Küsimuse peale, kas teda on juba ka koolidesse esinema kutsutud, tunnistas Vaher, et ühe kutse on ta juba saanud. “See melu on kõik kuidagi harjumatu,” lisas tagasihoidliku mehena tuntud Vaher.

Tema kinnitusel tuleks peatähelepanu pöörata hoopis sportlaste tegemistele ja elada neile olümpial kaasa. Ehk läheb Eesti sportlastel nüüd ka paremini, kui eestlased on samuti olümpiatuld kandnud, avaldas Vaher lootust.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 49 korda, sh täna 1)