Naiselööja pääses vanglast (2)

Eile tunnistati Kuressaare kohtumajas süüdi ja määrati rahaline karistus teist korda oma naise löömise eest kohtu all olnud 50-aastasele Toomasele.

Toomast süüdistati selles, et ta tungis ühe päeva jooksul kaks korda kallale oma elukaaslasele, lüües teda teisel korral näkku ja tekitades naisele kergemaid kehavigastusi.

Kuna meest on varem kuuel korral kriminaalkorras karistatud, palus prokurör Svetlana Maripuu karistada Toomast aastase vangistusega.
Süüalune ise kahetses kohtus oma tegu ja kinnitas, et midagi sellist enam ei juhtu. “Leppisime naisega juba ära,” ütles Toomas, lisades, et ta on ennast muutnud ja katsub vältida konfliktseid olukordi. Mees palus kohtult rahalist karistust, sest perre on oodata juurdekasvu ja ilma temata jääks pere hätta.

Sündmuse tunnistajad ja töökaaslased iseloomustasid Toomast kui töökat ja rahulikku meest, kellel on küll vahel probleeme alkoholiga.

Kohus määraski Toomasele rahalise karistuse 11 700 krooni. Kuna kohus vaatas asja läbi lühimenetluses, siis kuulub põhikaristus vähendamisele 1/3 võrra, millest arvatakse maha Toomase kaks eelvangistuses viibitud päeva.

Kokku tuleb süüalusel riigituludesse tasuda rahalise karistusena 7332 krooni, sunniraha 6525 krooni ning riigi õigusabitasu 675 krooni.

Mullu novembris mõistis kohus Toomasele naise löömise eest 2500 krooni suuruse rahalise karistuse. 2006. aasta augustis karistas kohus teda purjuspäi autojuhtimise eest ühe aasta ja kaheksa kuu pikkuse vangistusega, millest kuulus reaalselt ärakandmisele neli kuud.

2006. aasta mais tabas politsei mehe Kuressaares mõne tuhande krooni eest ostetud VAZ-2107-ga proovisõitu tegemas kahe ööpäeva jooksul koguni neljal korral.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 30 korda, sh täna 1)