Juhtkiri: Energia merest (1)

Juhtkiri: Energia merest

 

Eesti Energia oskab üllatada uute võimaluste leidmisega elektri tootmisel. Kirglikke vaidlusi tekitanud tuulegeneraatorite maismaa asemel merre paigutamine võib olla päris asjalik idee. Iseküsimus on see, kuidas hiigelkulutuste abil püstipandud energiatootmine tarbijatele hinnas kajastuma hakkab.

Täitsa põnev, millised huvigrupid tekivad, kes generaatorite merre paigutamise plaanidele vastutööd tegema hakkavad? On ju nii euroopalik komme seista vastu kõigele uuele, seejuures vastavaid põhjendusi otsides.
Seniste kogemuste põhjal võib öelda, et küllap hakatakse vastulausetes väitma lindude võimalikku tiivikutes hukkumist ja kalade-hüljeste peade muhkuujumist, kui nood vastu meres olevaid generaatorijalandeid põrkavad. Kas säärased argumendid tulevad ja kas need ka paika peavad, on praegu veel raske ennustada.

Siiski ootaks, et me suudaksime kainelt mõelda ka järgnevatele põlvkondadele, kelle osa maapõues olevast energiaressursist oleme meie oma priiskava tarbimisega juba kosmosesse põletanud. Selliseid projekte arendades kindlustamegi tulevikku.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)