Elion paneb Saaremaa telefonijaama peamaja müüki

Elion kavatseb lähinädalatel välja kuulutada enampakkumise Kuressaares Komandandi tn 6 hoonele, mis on juba aastakümneid olnud Saaremaa telefonijaama peamaja. Hoone on jagatud kaheks kinnistuks, millest teise kinnistu omanik on Eesti Post. Eesti Post oma osa hoonest müüa ei kavatse.

Elioni haldusdirektor Kristjan Kukk ütles Oma Saarele, et hoone pannakse müüki ratsionaalsetel põhjustel. “Põhjuseks on tehnoloogilised uuendused ja digitaalsed liinid,” väitis ta. Kuke sõnul ei vaja kaasaegsed lahendused enam järjepidevat hooldust ja järelevalvet, seetõttu ei ole ka mõistlik nii suurt hoonet üleval pidada. “See oleks optimaalsem lahendus,” kommenteeris Kukk.

Elioni Kuressaare telefonijaama saatus sõltub aga uuest omanikust. “Võib-olla sõlmitakse uue omanikuga rendileping,” ütles Kristjan Kukk ja lisas, et see peaks selguma lähiajal. “Sellisel juhul jääb Elioni telefonijaam samasse majja.”

Elioni haldusdirektor kinnitas, et Eesti Posti see tehing ei puuduta. “Eesti Post tegutseb kõrvalasuvas hoones,” lisas ta.

Eesti Posti varahaldur Jaan Vainult ütles Oma Saarele, et Eesti Post oma kinnistut müüa ei kavatse ning et majja otsitakse vaid rentnikke.
Eesti Posti viimastel andmetel töötab Torni tänava kontoris praegu ligi 30 inimest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 50 korda, sh täna 1)