Eilsest sirgub lossipargis linnaaednik Kaljo Elliku auks pinus nigra (3)

Eilsest sirgub lossipargis linnaaednik Kaljo Elliku auks pinus nigra

 

Eile, Kuressaare 445. sünnipäeval ning kauaaegse linnaaedniku ja heakorraspetsialisti Kaljo Elliku 60. sünnipäeva eelõhtul istutasid linnaametnikud koos juubilariga Kuressaare lossiparki musta tamme ehk ladinapäraselt pinus nigra avaldamaks austust kolm aastakümmet Saaremaa pealinna heaks töötanud ja nüüd pensionile siirduvale Kaljo Ellikule.

Linnaametnike segakoor laulis esiettekandes nii juubilarile kui ka kokkutulnuile kolmesalmilise laulu “Kaljole – Inimesele, Kolleegile, Aednikule”.

Abilinnapea Kalle Koov pidas juubelikõne, avaldades tunnustust hingega aastakümneid linnaametnikuna töötanud rohelise mõtteviisiga Kaljo Ellikule. Linnaarst Juri Zabellevitš kinkis ametist lahkuvale Ellikule Fiskarsi oksakäärid, millele on graveeritud tunnustussõnad oma tööd läbi ja lõhki tundvale aiandus-agronoomile.

Juubilarile kiituse avaldamisega polnud kitsi keegi. “Kaljo on Kuressaare linnapilti jätnud oma kultuurilised ja ökoloogilised jalajäljed,” sõnas maavalitsuse metsamehest peaspetsialist Leo Filippov.

Kaljo Ellik ise oli kommentaarides napisõnaline. Räpina aiandustehnikumis ja Eesti põllumajanduseakadeemias loodusteadusi õppinud asjatundja ütles, et must mänd on pärit Lõuna-Hispaaniast. Kuressaares võib sama puuliiki imetleda Kauba tänaval Johani Spa hotelli juures.

Iidse linnapargi uuendamise eest südamega hea seisnud Kaljo Ellik rõõmustas, et park dendroloogiliselt täieneb. “See puu kasvab 45 meetri kõrguseks ja võtab vihmavarju kuju. Kuressaare linnas on must mänd looduskaitse all,” selgitas kogenud aednik.

Aastakümnete jooksul on heakorra- ja haljastusspetsialist ainuüksi oma kodulinnas kasvama pannud enam kui tuhat puud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 71 korda, sh täna 1)