Vormel 1 ennustusel viis täistabamust (3)

Oma Saare vormel 1 ennustusvõistluse neljandal etapil tegi koguni viis ennustajat ajalugu, kuna olid panustanud õigete pilootide ja meeskondade peale, ning kogusid maksimaalsed 21 punkti. Senine edetabeli liider Helve Pihl loovutas seekord punkte ning ennustusvõistlust asus ühe enampunktiga juhtima Aarend Tõru.

Vormel 1 maailmameistrivõistluste Hispaania etapp kujunes Ferrarile probleemivabaks ning Räikköneni ja Massa kaksikvõitu ei ohustanud ka mitu korda rajal käinud turvaauto. Kahele esimesele järgnesid Hamilton, Kubica, Webber ja Button. Meeskondlikus arvestuses tegi Kataloonia ringrajal puhta töö taas kord Ferrari, kellele järgnesid McLaren, BMW Sauber, Red Bull, Honda ja Williams.

Punaste järel käib konstruktorite arvestuses tihe rebimine ülejäänud meeskondade vahel ning see näitab, et tänavune hooaeg tõotab tulla tasavägisem kui eelmine. McLaren kogub vormi, Renault oli vähemalt ajasõidus pildil, Honda noppis hooaja esimesed punktid ja Red Bull saavutas tänavuse kõrgeima koha.

Kvalifikatsioonis kiireimat ringiaega näidanud Räikkönenile oli panustanud 28 ennustajat, kellele tasuks kolm lisapunkti. Ajasõidu võitu pakkus veel 30 ennustajat Massale, 16 Hamiltonile, 9 Kubicale, 3 Kovalainenile, 2 Heidfeldile ja 1 Alonsole.

Suuremale osale ennustajatest kujunes lõppenud etapp väga edukaks, sest punktisaagi üle keegi väga kurta ei saa – alla 15 punkti teenisid vähesed, suuremal osal jäi punktisumma 20–17 kanti. Kõige suurema summa – 21 punkti – kogusid Mati Heero, Sirje Jõgi, Jaan Jõgi, Aarend Tõru ja Kaarel. Kuna jackpot’i puhul on kõik õieti ennustatud, siis etapivõidu otsustas loosimine, milles Fortuna rolli etendas Oma Saare peatoimetaja Tiina Luks.

Õnn soosis seekord Jaan Jõgit, kellel palume auhinna (Oma Saare kuutellimus) kättesaamiseks võtta toimetusega ühendust telefonil 45 30 200. Lisaks palume toimetusse pöörduda ka eelmiste etappide võitjatel, kes ei ole oma kuutellimust veel vormistanud.

Järgmine võidukihutamine toimub juba eeloleval nädalavahetusel ning osalejatel tuleb taas ennustada pilootide ja meeskondlik esikolmik ning kvalifikatsioonivõitja. Ennustus peab olema tehtud kvalifikatsioonieelse päeva keskööks Eesti aja järgi. See tähendab, et 9. maiks tuleb ennustused tuua paberil kas Oma Saare toimetusse, lasta ukse kõrval olevasse postkasti, saata aadressil Tallinna tn 9, 93818, Kuressaare või siis elektronposti aadressil sport@omasaar.ee . Meie ennustusvõistluse tulemusi saab vaadata ka Oma Saare veebilehelt.

Ennustusvõistluse tulemused pärast 4. etappi:

Aarend Tõru 53 punkti; Edit Annusver ja Helve Pihl 52; Sirje Jõgi 51; Heino Tammeaid 49; Kaarel Traumann 48; Peeter Luks ja Jaan Jõgi 47; Aivar Vann, Külli Tõru, Mati Heero ja Marleen Karelson 46; Keio Altmäe, Rein Altmäe ja Ardi Traumann 45; Ahti Lepp, Lemmi Heero, Toomas Heero, Jüri Kaju ja Marek Truu 44; Oona Koplimäe, Liina Jõgi, Priit Pihler, Taavi Liblik, Margus Truu, Leino Kallas, Kristjan Vaher ja Markus Saaremäe 43; Karel Keer-oja, Ain Koplimäe, Raivo Nurja, M. Saar, Urmas Vaher ja Kaido Saaremäe 42; Mihkel Lember ja R. Saar 41; Markkus Erin-Uussaar, Kaido Maripuu, Ilmar Pihl, Jaanus Kallas, Hannes Kallas, Mait Mäe ja Guido 40; Jako Jõgi, Kaarel, Allan Valling, Karl ja Kristiina Kallas 39; Alar Erin-Uussaar, Taavo Tamm ja K. Kalm 38; Raimond Ellik, Kalle Saare, Kaimo ja Kairi Kasemaa 37; M. Kalm 36; Martin Aavik, A. Lepp, Marek Kalmus ja Aivar Laht 35; Valdur Kaasik, Sven Lepik, Maarika Õunpuu ja Margus Õunpuu 34; Liina Malk, Marek Kaasik, Kaljo Koppel, M. Lepp, L. Mägi, Kaja Kasemaa ja Andrus Laht 33; Senta Koplimäe, Janis Kaasik, Taivo Koppel ja K. Mägi 32; Margus Kallaste ja Tõnu 29; Silver Sepp, Margus Kasela ja K. Aavik 27; Mihkel Põld 26; M. Pukk ja Argo Kasela 25; Aivar Lõhmus 24; Eigo Alas 22; Marek Kask 21; Kajar Sepp 19; Liia 18; Raivo Keskküla 17; M. Niit 15 ja Taimi 4 punkti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)