Müügikeeluga toidulisandil Nitro FX-l on ka Saaremaal tarbijaid (6)

Ligi 20 000 eestlast kuulub võrku, mis tarbib ja levitab poolpõrandaaluselt toidulisandit Nitro FX ja teisi nonitooteid. Nende toodete edasimüüja Saaremaal Leonora Kraus ütles Oma Saarele, et Nitro FX kasutajate arv on ka siin päris arvukas.

ETV saates “Pealtnägija” räägiti, et nende toodete levitamine ja müük toimub hoolimata sellest, et preparaadi müük on Eestis keelatud. Ravimiameti osakonnajuhataja Katrin Kiisk nentis, et inimestel tuleks kriitiliselt suhtuda informatsiooni, millega toidulisandeid reklaamitakse.

Leonora Krausi sõnul on aga ravimiameti suhtumine toidulisandisse absurdne. “Ravimiamet leiab, et selle müük peaks toimuma retsepti alusel,” ütles ta, pärides, et kas siis loodusliku mahla ostmiseks on vaja retsepti. “Keegi ei osta ju näiteks Coca-Colat retsepti alusel,” märkis Kraus.

“Pealtnägijas” väideti, et Eestis juhivad uudset ravimisekti, kes koguneb muuhulgas korterklubides, skandaalse minevikuga isikud. 1000-kroonine rohupudel peaks Nitro FX-i fännide kinnitusel parandama kõike alates sääsehammustusest ning seksuaalprobleemidest kuni vähi ja südamehaigusteni. Leonora Kraus ütles, et see toidulisand on tõepoolest mitmekülgse toimega ning ka Saaremaal on mitmed selle tarvitajad tervenenud.

Polüneesiast pärit nonitaime ekstrakti sisaldava preparaadi turustamine on Euroopa Liidus, seega ka Eestis keelatud. “Pealtnägijas” öeldi, et veterinaar- ja toiduamet on internetti riputanud selge hoiatuse: “Kõik väited, mida tootja esitab, on tõestamata!” Ametlik soovitus on toodet mitte osta ega tarbida, kuna selle ohutus ei ole tõestatud. Leonora Kraus ütles selle peale, et toidulisandit ja selles sisalduvaid ühendeid on maailmas uuritud ligi 75 000 uurimistöös.

Norras tehtud uuring tõdeb, et noni kasulik toime on tõestamata.
Leonora Krausi sõnul jäeti “Pealtnägijas” üldse rääkimata toidulisandi toimemehhanismist ja see eksitab inimesi omakorda. “Nonimahl aitab organismil rakke varustada ning aitab toota lämmastikmonooksiidi, mis selle eest vastutab,” selgitas Kraus.

Müügikeeluga preparaadi levitajate tegevus on piiripealne. Et toodet ametlikult müüa ei tohi, levitatakse seda spetsiaalse võrgustiku kaudu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 68 korda, sh täna 1)