Kalevipoja skulptuuri ehitusliku osa projekteerib SWECO Projekt

Kalevipoja skulptuuri ehitusliku osa projekteerib SWECO Projekt

 

Kalevipoja monumentaalskulptuuri projekteerimise peatöövõtja leidmiseks väljakuulutatud riigihankekonkursi võitis SWECO Projekt AS, kes kirjutas Tallinna kommunaalametiga alla 9,9 miljoni kroonisele lepingule.

SWECO Projekti juhatuse esimehe Aare Uusalu sõnul on töö äärmiselt huvitav, kuna monumentaalteose rajamine merre on firma jaoks esmakordne kogemus. “Meie väljakutseks on sajanditeks püstitada 21 m üle veepinna kõrguv iidse vägilase kuju, mille sarnast selle erakordsuses pole kogu maailmas,” kinnitas Uusalu.

Uusalu sõnul paneb projekt insenerid huvitava ülesande ette, kuna Kalevipoeg kõrgub veealusel astangul saja meetri kaugusel rannast tuulte, lainetuse ja jää meelevallas. “Neid tingimusi arvestades on kuju karkassi, vundamendi ja jäätõkete projekteerimine inseneridele paras pähkel,” märkis SWECO Projekti juhatuse esimees.

SWECO Projekt on suurim ehituslik-arhitektuurse, tehnoloogilise ja keskkonnakaitselise projekteerimise valdkonnas tegutsev firma Eestis, mis annab tööd 180 arhitektile ja projekteerijale.

SWECO Projekti viimase aja märkimisväärsemad tööd on Kuperjanovi pataljoni hoonete, Viru vangla, Eesti suursaatkonna Budapesti ja Tbilisi hoonete ning Tallinnas Sõpruse Ärimaja projekteerimine.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 82 korda, sh täna 1)