Juhtkiri: Kaunis linn (1)

Juhtkiri: Kaunis linn

 

Meie külalised on Kuressaare võlusid alati kõrgelt hinnanud. Linn muutub pidevalt kaunimaks, eesmärk on jõudmine Euroopa kaunimate linnade konkursile.

Kauni kodu konkursi majamärkide annetamine linna poolt on tore traditsioon hoolsate ja usinate linnakodanike tunnustamiseks. Põnev on asjaolu, et Kuressaare kodukaunistamise komitee on vanim Eestis ja tugineb oma tegevuses 1938. a kehtima hakanud looduskaitseseadusele.

Üks pere Kuressaarest sai endale kuldse majamärgi, mis näitab, et selles majapidamises on usinasti töötatud aastaid. Sellise tunnustuseni jõuavad vaid väga hoolsad inimesed.

Tänavu kuldse märgi saanud majapidamises rassib aga inimene, kes on koduaiast teinud oma elutöö. Vilma Laes toimetab aias usinasti, vaatamata oma 74 eluaastale, see on lihtsalt tema elustiil. Vaatab lahke pilguga kõiki taimi, mis hoolt vajavad. Samas on üllatunud, kui tunnustust jagama tullakse.

Rõõmustav on seegi, et tunnustust jagatakse peale koduaedade ka kortermajade ja ettevõtete ümbruse heakorrastamise eest.

Eestlane, eriti saarlane, tahab ikka olla naabrist parem ja seetõttu loodame kõik, et eurotasemeni jõudmine ei võta Kuressaarel kindlasti enam kaua aega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)