Saarlane jooksis eile Hiinas Pekingi olümpiatulega (2)

Saarlane jooksis eile Hiinas Pekingi olümpiatulega

 

Pekingi olümpiamängude tule kandmine eile Hiinas, Wanningi linnas, oli saarlasest jooksuveteranile Tõnu Vaherile üks elu tipphetki. Mees ise tunnistas, et pabistas enne jooksu kõvasti ja suurte emotsioonide tõttu jooksust endast suurt midagi ei mäletagi.

Eile Lõuna-Hiinas, troopilisel Hainani saarel asuvas Wanningi linnas oli 80 tõrvikukandja seas ka kaks eestlast: Tõnu Vaher ja Jaan Koppel.

Maailma pikimal teatejooksul osalenud 55-aastane Tõnu Vaher tunnistas Oma Saarele Eesti Päevalehe vahendusel, et on isegi veidi pettunud, et jooksust suurt ei mäleta.

“Kui minu kord joosta tuli, siis olin kui pilves. Jooksust ei mäleta ma suurt midagi, aga ju ma ikka edasi liikusin. Pärast olin selle pärast isegi veidi pettunud, et ei mäletanud midagi,” ütles Vaher, kellel on oma jooksu tagantjärele võimalik vaadata tänu kaasas olnud tütar Kat-rinile, kes jooksu videosse võttis.

Hiinlaselt tõrviku saanud ja selle pärast ligikaudu 200 m läbimist Jaan Koppelile edasi andnud Vaheri kinnitusel oli Wanningis valitsenud õhkkond uhke. “See oli fantastiline – kõik inimesed olid rõõmsad ja naersid. Olen küll üsna vanaks elanud, kuid nii palju rõõmsaid inimesi pole minu silm varem näinud,” tunnistas Vaher, kellele jäävad jooksust mälestuseks tõrvik ja jooksuriided.

Samuti kohapeal viibinud Eesti Päevalehe reporteri Märt Roosna sõnul olid jooksu ajal teeääred paksult pealtvaatajaid täis ning pärast jooksu sattus Vaher kohe pildistada soovijate piiramisrõngasse.

Saarlastele väsimatu jooksuentusiastina tuntud Tõnu Vaher valiti olümpiatõrvikut kandma Samsung Eesti korraldatud konkursil, kuhu Tõnu esitas kandidaadiks eesti vasaraheitekuulsus Jüri Tamm.

Pekingi olümpiamängude tuld kannab kokku ligi 21 000 tõrvikukandjat, kes läbivad 130 päeva jooksul 137 000 kilomeetrit, sealhulgas viiakse tuli ka maailma kõrgeimasse tippu Mount Everestile.

Eesti tulekandjad jõuavad koju juba homme.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)