Saaremaa riigiametnikud ei ole rahul Kuressaare–Pärnu bussiühendusega (12)

Kuressaares asuvate riigiametite töötajad pelgavad töölähetusi Lääne-Eesti regionaalkeskuseks saanud Pärnusse, kuna viletsa bussiühenduse tõttu varitseb alatasa oht tagasisõidul bussist maha jääda.

“Õhtul Pärnust Kuressaarde tagasi saada on täiesti võimatu või väga probleemne,” ütles Oma Saarele kodakondsus- ja migratsiooniameti Pärnus asuva Lääne regionaalosakonna juhataja Malle Perk. “Meie töötajad on Pärnus koolitusel käies lausa bussist maha jäänud.”

Näiteks mahtus möödunud aastal Pärnus koolitusel olnud neljast kodakondsus- ja migratsiooniameti Kuressaare büroo töötajast kell 18.40 Saaremaale väljuvale bussile vaid kolm. Üks töötaja jäi koha puudumise tõttu ootama kell 20.30 väljuvat bussi.

“Kunagi ei saa busside peale kindel olla,” ütles kodakondsus- ja migratsiooniameti Kuressaare büroo peaspetsialist Maili Mänd.

Probleemiks on Kuressaare ja Pärnu vahelise otseliini puudumine, Tartust tulevad väikesed bussid on aga Pärnusse jõudes sageli rahvast täis ning eelmüügist piletit osta ei saa.

Pärast bussist mahajäämise juhtumit on Kuressaare büroo ametnikud muutnud häälekamateks ning lasevad end Pärnu kolleegidel võimaluse korral autoga Virtsu sõidutada. “Et mitte jääda ootama ja minna kindla peale välja,” selgitas Mänd. “Virtsust Tallinna busside peale ikka saab.”

Pärnu tervisekaitsetalituse Saaremaa osakonna juhataja Inge Balin ütles Oma Saarele, et ka tema on Pärnus bussist maha jäänud, sest kohad olid täis. “Kirud ja kõnnid ringi ja koju jõuad alles kell pool kaksteist õhtul,” rääkis Balin, kelle arvates peaks Kuressaare ja Pärnu vahel sisse seadma otseliini, nagu see kunagi varem oli.

“Et oleks võimalik osta pilet ette ja normaalselt tagasi koju saada. See ei ole mitte ainult minu probleem, vaid paljude inimeste probleem, kes peavad Pärnus käima,” rääkis Balin. Tema sõnul kasutavad tervisekaitsetalituse töötajad mitmekesi lähetusel käies autot, bussi kasutatakse reeglina vaid üksi käies.

Tööturuameti Saaremaa osakonna juhataja Kaie Lepp nimetas Pärnust kojusaamise probleemi õudseks ja mittesõbralikuks. “Minu tingimus on, et meie konsultant saab Pärnusse koolitusele minna ainult siis, kui ta pärast autoga Virtsu tuuakse,” rääkis Lepp.

Malle Perk tõdes, et halb bussiühendus Pärnuga pole mitte üksi Kuressaare probleem, vaid bussiühendus on täiesti olematu ka Hiiumaa ja Haapsaluga. “Ma ei võta endale ühtegi volitust, et öelda, kes seda probleemi peaks hakkama koordineerima, aga vaja oleks seda kindlasti,” ütles Perk. “Selles hirmus, et inimeste tulemine Pärnusse on nii probleemne, olen püüdnud seda maksimaalselt vältida ja saada kokku Tallinnas,” tunnistas Perk.

AS-i GoBus juhatuse liige Margus Männik ütles, et bussifirmad kasutavad argipäevadel Tartu ja Kuressaare vahel väikest bussi, kuhu pahatihti kõik reisijad peale ei mahu. “See ongi paraku selline loterii, midagi teha ei ole,” leidis ta.

Männiku sõnul ei tasu eraldi bussiliin Pärnusse ennast ära. “Panna Pärnu vahele üks buss veel sellepärast juurde, et vahest mõni ametnik tahab sõita, see ongi siuke ametniku mõtlemine. Mis ma oskan soovitada: ostku Tartu pilet,” lausus Männik.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 109 korda, sh täna 1)