Maanteeamet paneb autojuhid rattureid märkama kahes keeles (13)

Maanteeamet paneb autojuhid rattureid märkama kahes keeles

 

Eile alustas maanteeamet televisioonis, raadios ja linnatänavatel liiklusohutuse kampaaniat “Märka mind”, millega juhitakse autojuhtide tähelepanu teedel liiklevatele ratturitele: mootor- ja jalgratturitele ning mopeedijuhtidele.

Nii jõudsid eile ka Kuressaare linna mõnelegi üllatuslikult venekeelsed hoiatussildid, mis kõrvu emakeelsetega kutsuvad märkama rattureid.

Maanteeameti teateil leiab enamik mootorrataste ja teiste kaherattalistega toimuvatest õnnetustest aset kokkupõrkes sõiduautoga ning olukorras, kus autojuht ratturit ei märka. Seega on kampaania suunatud ennekõike autojuhtidele.

Lisaks on paari viimase aasta jooksul maanteeameti teateil Eesti liikluspilti lisandunud tuhandeid mootorrattaid – ainuüksi läinud aastal ligi 4000. Mopeede ostetakse Eestis aastas vähemalt 1000.

2007. aastal toimus maanteeameti andmeil Eestis 155 inimkannatanutega liiklusõnnetust, kus ühe sõidukina oli esindatud mootorratas. Seda on poole rohkem kui 2003. aastal.

Neis õnnetustes hukkus 12 ning sai vigastada 169 inimest. Iga teine liiklusõnnetusse sattunud mootorrattur oli 20–30-aastane.
Mopeediõnnetusi registreeriti läinud aastal 150 (aasta varem 97), milles hukkus 5 (2) ja sai vigastada 174 (110) inimest.

Kui mootorratas on pigem täiskasvanud meeste sõiduriist, siis üle poole raskesse õnnetusse sattunud mopeedijuhtidest olid alla 20-aastased noored.

Jalgratturite osalusel toimus 2007. aastal 173 liiklusõnnetust, milles hukkus 14 ja sai vigastada 171 inimest, kellest valdav enamik sõitis ise jalgrattaga.
Maanteeamet avas ka kampaaniaga seotud veebi www.elusrattur.ee , kust leiab nii statistikat liiklusõnnetuste kohta, liiklusohutuskampaaniate videoklippe kui ka nõuandeid ja viiteid koolitusele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 34 korda, sh täna 1)