Juhtkiri: Kuidas tõmbekeskusest koju saada (1)

Juhtkiri: Kuidas tõmbekeskusest koju saada

 

Meie ühistranspordis toimuv annab juba laiemaid regionaalpoliitilisi signaale. Tähendab see seda, et riiklik regionaalpoliitika ja ühistranspordi korraldamine ei käigi käsikäes. Kas peaks?

Ei ole möödunud just kaua aega sellest, kui saar-lased, hiidlased ja läänemaalased pandi sundseisu. Riik otsustas Lääne-Eesti regionaalseks keskuseks nimetada Pärnu. Vaatamata elanike vastuseisule, sest Pärnu ei ole ju selle kandi rahvale kunagi tõmbekeskus olnud. Ei ole selleks saanud ka täna. Inimesed, kes peavad käima oma isiklikke või ametiasju ajamas, on sundseisus.

Eriti üllatav on asjaolu, et Pärnust Kuressaarde tagasijõudmine osutub üsnagi problemaatiliseks. Nimelt neile, kellel pole lihtsalt võimalik Pärnus autoga ära käia või kes soovivad tänases majandusolukorras veidi kokkuhoidlikumalt käituda. Pärnust Kuressaarde ei tule ühtki otseliini, loota saab ainult tartlaste heldusele. Ja koju tagasi saab saarlane vaid siis, kui läbisõitvas Tartu–Kuressaare bussis vabu kohti on. Kui muul ajal võib selline võimalus veel eksteerida, siis nädalavahetuse või pühade eel kahaneb lootus Pärnus bussi peale mahtuda aga üsna nullilähedaseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)