Linnaaednik Kaljo Ellikul algab viimane töönädal

30 aastat Kuressaare heakorra eest vastutanud Kaljo Ellikul algab täna viimane töönädal linnavalitsuse ametnikuna.

“Olen 30 aastat olnud linnavalitsuses see pihiisa, kes on endast muuhulgas pidanud läbi laskma ka inimeste kurjuse, kaebused ja ähvardused,” ütles Kaljo Ellik. “Lõpuks saabub see aeg, kus ma saan hakata ideid rakendama oma pere heaks, kes on seni olnud kannataja pool,” lausus pensionile siirduv mees.

Viimane töönädal algab Kaljo Ellikul Kuressaare linna heakorra ja haljastuse spetsialisti konkursile laekunud ümbrikute avamise ehk enda järglase väljaselgitamisega ja jätkub linna kodukaunistuskonkursi võitjate väljakuulutamisega. 30. juubelit tähistav kodukaunistuskonkurss on Elliku enda algatatud ja tähtis osa tema elutööst.

Neljapäeval Kuressaare linna 445. sünnipäeval saab raekoja taga terrassil kasvav linna vanim põlispuu, umbes 300-aastane Hollandi pärn, pidulikult tähise. Viimasesse töönädalasse jääb ka metsanädala raames puude istutamine ja Hollandi kuninganna visiidi ettevalmistamine seoses tamme istutamisega Kuressaare linnapargi riigipeade hiies.

Kaljo Elliku panuse jäädvustamiseks plaanivad tema kolleegid linnavalitsusest istutada sel nädalal linnaparki ühe musta männi. 9. mail antakse Kaljo Ellikule tema 60. sünnipäeval üle linna teenetemärk, mille kavandi autor pole keegi muu kui Ellik ise.

Kaljo Elliku edasiste plaanide hulka kuulub manalamees Endel Kurgpõllult pärineva idee elluviimine ehk siis raamatu kirjutamine Kuressaare linna kodukaunistuskonkursi ajaloost. Lisaks on Ellikul kavas välja anda raamat Kuressaare linna dendroloogilisest olukorrast.

Praegu on mehel pooleli käsikiri, mis jutustab tema elust ja tegevusest. Käsitlemist leiab autori tegevus kuue Kuressaare linnapea alluvuses, linna nime ennistamisega seonduv, osalemine Eesti Kongressi, Eesti Ülemnõukogu ja Balti Assamblee töös.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)