Laupa oo suur koristamise päe

Vanamad inimesed oo reakin, et 1. mail olle nii soe vahel oln, et tüdrikud valgete suileitidega õhtasel aal kiigele tantsima-laulma läksid. Kultuurilist meelelahutust ja jalakeerutamise võimalust oo tulemas nüüdkid. Muhu resturan Liival teeb omad uksed täna, 3. mai õhtast, lahti. Heidy Tamme laalab.

Et sui tulemas, oodetse 10. maini valdas sõukste inimeste avaldusi, kis tahtvad juunist-augustini tähtajalist tööd Muhu turismiinfopunktis.

Laupa oo suur koristamise päe. Igat sorti õpetusi jägas Raido Liitmäe valla kodulehe peal. Maasi jäätmejaama soab täna veel viia eri sorti ja eri suurust rehvisid, mis “Teeme ära!” ettevõtmise sihes päris tasuta seal vastu võetse.
Koristamine oo üks tubli ettevõtmine. Oma kodu pidavad kõik seda ühtelugu tegema, kis omale teenijad just palgan põle. Ja änamaste põle.

Lastega perete sihes oo koristamine üks lõputa ja vahel justkut mõtteta töö. Ime siis, et mõned voastad takatsi üks pisikste kaksikute ema läks vahelduseks õue kivist aida lappima. See olli vähemaste sõuke asi, mis silmaga nähe jähi ja mis kestis kauemini, kut järgmise mängukasti ümber aamiseni. Kena aid tulli.

See ema lahendas oma stressi sedaviisi. Mõni läheb põllale koapsud rohima, mõni korra linna poodi ja ostab mõne uiema riide, mõni läheb vahest kellegile külase natusse juttugid aama.

Ma`p soa aru, kas selle keva-de oogid läbipõlemise ohtu ini-meste sihes rohkem, või oo see just mo ümber sedaviisi juhtun. Ligemalt ja kaugemalt kandist sõbrad ja tuttavad kurtvad väsimist ja kanged tahtmist midagid muuta või korra aeg maha võtta.

Sõpradega oo see hea asi, et nee sa võid puhas omale kojo kutsuda. Et tulgu kuulaku, kuidas meri loksub ja mets lehtib ja mesilased sumisevad ja linnud laulvad. Reakimata sellest, et kõik se mailm oo lilsid täis ja omingust vara võib kuulda, kuidas mere peal poadid pobisevad.

Õhtast võib tahtmise järele sauna kütta ja värsketest käekoatsetest (nurmenukku-dest) taimeteed lürpida. Üks pealinna sõber käsutas mind vagusi, kut ma taale kirjeldama hakkasi, kui kena sii kõik paergus oo. Olli vist valus kuulata, kut aega kohja peale sõita ja korra oma nõnnaütelda juhe seinast välja tõmmata justkut põle.

Sii ütlebkid keegid misegid peale, et nõnna hea oo olla. Mineva nädali köis seitungite sihest mitmel pool läbi kenasid lugusid inimestest, kis oo maal elades õnnelikud. Maal oo sool kodu, mitte paljast maja.

Maal oo sool rahu, mitte paljast võimalus korra maha istuda. Maal oo sool õhk, mitte paljast hingamise võimalus. Kut sõnna otsa kirjuta veel kenad lapsed, mailma paramad sõbrad ja jõud oma lähedastele armastust pakkuda, oo õnn justkut täiuslik.

Aga katsuge ise järele! Olge munuksed!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)