Valjala vald tahab oma lasteaia sügiseks korda teha

Valjala vald kuulutas välja lasteaia rekonstrueerimine hanke, ootamata ära KOIT kava rahastamisotsust.

“Meil on lepingus punkt, et me ei pea hanke võitjaga lepingut sõlmima, kui KOIT kavast raha ei tule,” ütles Oma Saarele valla ehitusspetsialist Ahto Saar. “Hange kuulutati välja selle mõttega, et saaks täpse hinna teada, sama tegi minu teada Kihelkonna oma rahvamajaga,” lisas ehitusspetsialist.

Kohalike omavalitsuste investeeringutoetuste eeltaotluste menetlemise eest Saare maavalitsuses vastutav Anne Jakunin ütles, et omavalitsused võivad objekti ehitamist alustada ka oma vastutusel. “Kui KOIT kavast ei raha ei laeku, peavad nad ise kulud katma,” lausus ta.

Koos Kihelkonna rahvamajaga KOIT kava maakondlikus pingereas kolmandal-neljandal kohal olev Valjala lasteaed omab suurt tõenäosust toetuse saamiseks. Samas on maakonnast laekunud kolm eriarvamust, mille läbivaatamine siseministeeriumi komisjonis seisab veel ees. KOIT kavast rahastatavad objektid kinnitab vabariigi valitsus.

Valjala lasteaia rekonstrueerimistööde käigus vahetatakse välja hoone vee- ja kanalisatsioonitorustik, kütte- ja ventilatsioonisüsteemid, elektrisüsteemid ning hoone tervikuna saab täiesti uue ilme. Tööd tahetakse ära teha selle suve jooksul ja nende maksumus on hinnanguliselt üle 10 miljoni krooni.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)