Ti-ti, tihane, va-va, varblane…

Ti-ti, tihane, va-va, varblane...

 

25. ja 26. aprillil toimus Kärla Maarja-Magdaleena koguduse pastoraadis Saare maakonna laste viies folkloorilaager. Laagrilisi tuli kokku 40 ringis – nii Mustjalast, Leisist kui ka Kärlalt.

Kahel päeval toimetati mitmes töötoas. Laulumänge ja tantse õpiti Kärla valla kultuurijuhi Virge Varilepa käe all. Ühiselt valmistati rahvusliku mustriga kadakmedal, mis jäi laagri tegemisi meenutama. Esimese päeva lõpetas traditsiooniliselt otsimatk, mille käigus tuli lahendada mitmeid mõistatusi ja leida objekte.

Teine päev viis rännakule läbi Saare maakonna kihelkondade, abiks kihelkondade kaart. Igas kihelkonnas peatuti kas laulmiseks, mängimiseks või jutustamiseks. Abiks ikka sellest kihelkonnast pärit laul, mäng või jutt. Ja eks igasse kihelkonda tuli leida ka õige seelikutriip.

Palju elevust tõi ka saare murdesõnadele tänapäevaste vastete leidmine, laagriliste sõnavara sai rikkamaks pea 20 murdesõna võrra. Laagrilised teavad nüüd, et 3. mail koristatakse üle Eesti müdi, teavad ka oma kodukihelkonda ja selle rahvariideid ning kindlasti oskavad jutustada ühe toreda jutu vanaema lugudesalvest. Tänud tublidele laagrilastele ja väsimatutele õpetajatele Irja Aardamile, Helje Raaperile, Tiina Oksale ja Virge Varilepale.

Laager sai teoks tänu Eesti kultuurkapitalile, Saaremaa omavalitsuste liidule, Saare maavalitsusele ja rahvakultuurikeskusele.

Krista Lember

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 259 korda, sh täna 1)