Rulatajad on mures Smuuli skeitpargi lagunemise pärast (4)

Rulatajad on mures Smuuli skeitpargi lagunemise pärast

 

Smuuli tänava skeitpargi kasutaja Sander Ilvest on juhtinud Kuressaare linnavalitsuse tähelepanu pargi haledale seisukorrale. Pöördumises linnavalitsusele mainib ta, et see on kiiresti lagunema hakanud.

Ilvesti sõnul on paljud plaadid lahti ning plekid kõverad. Ilvest ütleb, et rulapargi kasutajad on omal jõul proovinud seda remontida, kuid palju kasu pole sellest olnud. “Obstaaklitele oleks vaja uusi katteid,” leiab Ilvest.
Skeitpargi kehva seisukorra üle kaebavad ka teised kasutajad, kelle väitel on vineerid pragunenud. “Rulapark vajaks parandamist,” on kasutajate seisukoht.

Pargi lagunemine on Ilvesti sõnul põhjustatud ka selle kasutajate arvu kasvust. Ta palub linnavalitsusel leida vahendeid selle parandamiseks ja lisab, et pargi kasutajad saaksid remonditöödes ka ise kaasa lüüa.
Kasutaja juhib linnavalitsuse tähelepanu ka skeitpargis käijatele. Tema meelest on probleemiks kujunenud see, et parki on võimalik autoga sisse sõita. Seda kinnitavad ka teised pargikasutajad, kelle sõnul on suureks mureks alkoholi pruukivad ja platsil autoga ringi sõitvad noored.

“Mingisugused kaagid lihtsalt sõidavad seal oma rolleritega ja joovad sealsamas ka Lauaviina,” räägib skeitpargi kasutaja Mihkel Väin. “See ringisõitmine on ohtlik ja segab neid, kes rulaga sõita tahavad,” ütleb Väin.
Sander Ilvest lisab, et skeitpargis tiirutatakse autodega suurtel kiirustel ning vahel pargitakse auto ka sinna, kus see on keelatud.

Kuressaare linnapea Urve Tiidus ütles Oma Saarele, et parandustöid on skeitpargis tehtud igal aastal ja ilmselt tehakse ka tänavu. “Võib-olla saab näiteks Hansapanga konkursi “Lööme tähed särama” raames lisavahendeid taotleda,” rääkis Tiidus.

SA Kuressaare Spordibaasid juhataja Kalev Kütt ütles, et hooldustöödeks on vajalikke vahendeid linnalt alati saadud. “Eelmisel aastal näiteks tegime selles pargis põhjalikumad hooldustööd,” rääkis Kütt ja lisas, et kuna skeitparki kasutatakse väga aktiivselt, vajab see kindlasti igal aastal mingil määral kohendamist. “Ei saaks öelda, et keegi seda pahatahtlikult lõhub,” mainis Kütt. “See lihtsalt kulub.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 28 korda, sh täna 1)