KG tähistas rahvusvahelist tantsupäeva

Teisipäeval tähistas Kuressaare gümnaasium rahvusvahelist tantsupäeva. Selle aasta tantsupäeval esitasid õpilased mustlaste, hispaanlase, itaallaste, venelaste ja eestlaste tantse.

Kuressaare gümnaasiumi õpetaja ja kooli tantsupäeva korraldaja Inge Jalakas ütles Oma Saarele, et koolis on seda päeva tähistatud juba mitu aastat ning teist aastat on selle korraldamiseks raha saadud Kuressaare linnavalitsuselt ja Kuressaare Kultuurivaralt.

Jalakas rääkis, et tantse esitati tundide vaheaegadel ning tantsu ajal jooksis seinal slaidishow selle maa kohta, kust tants pärit. Tantsijaid oli tantsupäeval 40, enamjaolt noored, kes käivad Inspira huvikoolis, mainis päeva korraldaja.

“Alustasime tantsupäeva ettevalmistamisega juba jaanuaris,” ütles Jalakas, kelle sõnul võttis tantsuetenduse kostüümide õmblemine aega paar kuud. “Tahtsime teha need võimalikult originaalilähedased,” põhjendas ta.
Korraldaja sõnul tuleb tantsupäev loodetavasti ka järgmisel aastal. “Siis tuleb meile ka uus tantsuõpetaja,” ütles Inge Jalakas, “ja see on põnev, sest temal on kindlasti oma nägemus selle päeva korraldamisest.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)