Saare Finants kisti Weroli protsessi (3)

Süüdistuse järgi Werol Tehastest miljoneid kroone kõrvaldanud Erki Aavik tegi Eesti Päevalehe väitel rahaülekande ka Saaremaa ärimehe Vjatšeslav Leedoga seotud Saare Finantsile.

Tema osalusega firma Neospark arvelt tegi Aavik ülekande 27. juunil 2003. aastal. Süüdistuse järgi liikus kaks miljonit krooni esmalt Werolit teenindanud advokaadibüroo Ehasoo & Benevolenskaja arvele Weroli kindlate suunitlusega tehingute tegemiseks.

Pärast seda edastas Aavik büroole kirjaliku kohustuse kanda raha tema tuttava, Mart Külviga seotud varifirma OÜ Tivolett arveldusarvele. Aavik põhjendas seda rapsiseemneostude finantseerimisega.

Varifirma OÜ Tivolett arveldusarvelt korraldas Aavik 25. juunil 2003. aastal ülekande summas 1 050 000 krooni tema osalusega firma OÜ Neospark arvele. Ajakirjanduses on räägitud, et endisele põllumajandusministrile Tiit Tammsaarele kandis Aavik sellest rahast laenu tagasimaksmiseks üle 600 000 krooni.

Samal ajal kandis Aavik süüdistuse kohaselt firma Neospark arvelt 27. juunil 2003. aastal raha üle ka Vjatšeslav Leedoga seotud firmale Saare Finants. Selgitusena on toodud “Arve nr 785 tasumiseks”.

Saare Finants vastas Eesti Päevalehele, et nende raamatupidamise andmebaas ei sisalda arvet numbriga 785 ega ole firma seda ka väljastanud ei aastal 2003, enne seda ega ka kunagi hiljem mitte ühelegi oma klientidest.

Vastuseks Oma Saare küsimusele Eesti Päevalehes avaldatud informatsiooni kohta ütles AS-i Saare Finants juhataja Alar Tõru, et finantsasutusena ei saa Saare Finants avaldada klientide andmeid ja tehinguid.

“Teeme seda juhul, kui meie poole pöördub vastav ametkond ja me oleme seadusega kohustatud avaldama,” selgitas Tõru. Aga seni ei ole ükski ametkond peale Eesti Päevalehe antud teema vastu huvi tundnud.

“Kinnitame veel kord, et sellise numbriga arvet ei ole Saare Finants esitanud OÜ-le Neospark ega ka ühelegi teisele ettevõttele,” ütles Tõru.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 248 korda, sh täna 1)