Riigi säästupoliitika paneb löögi alla Orissaare spordihoone laenumaksed

Orissaare vald ei ole rahul kultuuriministeeriumi kokkuhoiukavaga, mille tõttu väheneb riigi osalus Orissaare spordihoone laenu tagasimaksmisel.

“See on väga ilmekas näide, kuidas riigil on võimalik üks omavalitsus kraavi ajada,” ütles Oma Saarele Orissaare vallavanem Raimu Aardam. “Oleme laenulepingu koostamisel lubanud tagasimaksed teha lähtuvalt sellest, mida kultuuriministeerium meile lubas, aga nüüd tekib küsimus, kustkohast võtta raha tagasimakseteks.”

Kultuuriministeerium teatas möödunud nädalal oma plaanist vähendada kuni poole võrra tänavuses eelarves kohalikele omavalitsustele ja omavalitsusasutustele põhivara soetamiseks mõeldud summasid.

Aardami sõnul peaks riik kärbete tegemisel jätma rahule juba valmis ehitatud objektid ning loobuma pigem uute objektide ehitamisest. “Täna alustame aga palju uusi asju ja jätame need omavalitsused katteta, kuhu on raha juba lubatud,” osutas vallavanem.

Orissaare spordihoone aastane laenumakse on 1,8 miljonit krooni, millest 800 000 tuleb valla eelarvest ja üks miljon riigi eelarvest. Riigi osaluse vähenemine poole võrra tähendab Orissaare vallale laenu tagasimaksmisel poole miljoni krooni suurust auku. Puudujäävat summat pole vallal aga võtta kusagilt, mistõttu tuleb Aardami sõnul pikendada tagasimaksmise tähtaega ja muuta lepingut, mis nõuab täiendavaid kulusid.

Aardami sõnul kavatseb vald pärast kärbete täpsustamist esitada vastulause. “Laenud kuuluvad ju tagasimaksmisele ja need kohustused on võetud koostöös Eesti riigi ja kultuuriministeeriumiga,” selgitas ta.

Kultuuriministeeriumi kokkuhoiupoliitika puudutab ka Kuressaare spordi- ja tervisekeskust, mille laenu tagasimakseid on riik seni katnud aastas kahe miljoni krooniga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)