Kuressaares kõrvaldati roolist raskes joobes taksojuht (10)

Kuressaares kõrvaldati roolist raskes joobes taksojuht

 

Üleeile õhtul kella 20 paiku tabas politsei Abaja tänaval taksoroolist Mati (58) kellel tuvastati raske joove, ning mees toimetati kainenema. Politsei nõuab taksojuhile kiirmenetluse korras 10-päevast aresti.
Oma Saare andmetel on sama autot nähtud ebatavalisi manöövreid tegemas varemgi. Siiski ei ole politsei vaatamata pealtnägijate korduvatele kõnedele kahtlast taksot varem peatanud.

 Kodaniku vihje peale seekord kohalesõitnud politseipatrull arreteeris hõbedase Toyota Avensis tüüpi taksoga sõitnud Mati, kes oli äratanud inimeste tähelepanu kahtlaste manöövrite sooritamisega.

Taksojuht, kellel tuvastati raske joove, viidi kainenema ning teda hoitakse kuni kohtuotsuseni Kuressaare arestimajas.

Kuressaare politseijaoskonna komissari Aare Alliku sõnul jõutakse kohtupidamiseni loodetavasti homme. “Politsei küsib kinnipeetule vähemalt kümnepäevast aresti, millega kaasneb ka juhtimisõiguse peatamine,” ütles Allik.

Ennegi imelikult sõitnud

Oma Saare andmetel on sama autot väidetavalt ka sama juhiga viimaste nädalate jooksul korduvalt nähtud sooritamas ebatavalisi manöövreid ning kihutamas kesklinna piirkonnas vastassuunavööndis sõites.

Esimest korda nähti sama Toyota Avensist kihutamas paar nädalat tagasi. “Linnavahel oli takso keskmine kiirus 70–80 km/h ja ta sõitis pidevalt vastassuunas. Kesklinnas kohtumaja juures sõitis isegi suure hooga kõnniteele, ega postist palju puudu ei jäänud,” rääkis Oma Saarele viimaste nädalate jooksul sama taksot linnas kihutamas näinud, kuid anonüümseks jääda soovinud mees (nimi toimetusele teada).

Sama auto oli mehele silma jäänud ka paar päeva tagasi. “Sõitsin pargi poole, kui Arensburgi ees tuli mulle seesama takso vastu ja kuidagi liiga vastassuunas oli.

Keerasin kohe otsa ringi ja võtsin sappa,” rääkis taksot jälitanud mees. “Jälle sõitis ta enamus ajast keskjoonel ja vastassuunas ning läks Roonimäele, kust ostis Laua viina. Tegin kontrolli, minnes ise ka poodi, et kas ikka on purjus. Hais (alkoholi- toim) käis üle pea.”

Lootusetu helistamine

Pealtnägija sõnul hakkas ta mõlemal korral ulakat taksot ka jälitama, samal ajal politseile teada andes, mis olukord on ning kus taksojuht parasjagu viibib. Esimese juhtumi puhul tegi mees politseisse 20 minuti jooksul neli kõnet.

Teisel korral helistas mees ühe korra. Vaatamata sellele, et politseist oli lubatud patrull kohale saata, ei näinud taksot jälitanud meesterahvas politseid aga kusagil.

Mõlema juhtumi puhul jälitas mees taksot kuni selle sihtkohta Mere tänaval. Abaja tänav, kus taksojuht seekord kätte saadi, asub samuti Mere tänava lähedal.

Oma Saar edastas politseile kõik väited politsei mittekohaleilmumise kohta koos telefonikõnede kellaaegadega. Kommentaari antud küsimuses Lääne politseiprefektuuri pressiesindaja käest eile saada ei õnnestunud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 45 korda, sh täna 1)