Ajakirjanik arvab: Kuidas pead volbripäeva sina?

Ajakirjanik arvab: Kuidas pead volbripäeva sina?

 

Selle päeva päritolust ja tähistamisest olen ma erinevaid legende kuulnud. Kes räägib, et volbripäeva tähistatakse mingi pühaku austamiseks, kes väidab, et volbriööl oli hoopis nõidadel kombeks kusagil mäel kokku saada.

Arvatakse isegi seda, et tegelikult on volbripäeva tähistamine seotud hoopiski kevade tulemisega ja selle tuleku tähistamisega.

Tänapäeval on volbripäev või rohkem siiski -öö pööraste tegude tegemise ja metsiku pidutsemise aeg.

Seega on riik ja paljud omavalitsused otsustanud volbripäeval alkoholimüüki piirata. Et joomist ja purjuspäi märatsemist kuidagimoodi taltsutada.

Eks see ole muidugi igaühe oma asi, kuidas ta selle päeva tähenduse enda jaoks lahti mõtestab. Mina isiklikult volbripäeva ei pea. Elus on lihtsalt olulisemaid tähtpäevi. Paljudest mulle olulistest pidupäevadest keegi teine midagi eriti ei tea ja ega neist ka räägita. Ja see on isegi hea.

Volbripäevast veel nii palju, et kooliajal ei lubanud ema mul isegi volbripäeva nõiateemalistel koolipidudel käia. Tema meelest oli see lihtsalt vastuolus minu religioossete vaadetega. Kas ma olen kristlane või mitte? Sellist poluverniku-mentaliteeti meie peres ei pooldatud.

Ja mis siis, et ma ei saanud ennast puberteedina nõiaks riietada ja tänavatel inimesi hirmutada. Mingit lapsepõlve psühhotraumat ei saanud ma sellest päris kindlasti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 70 korda, sh täna 1)