Tarmo Pikner sai Lümanda uueks vallavanemaks (6)

11-liikmeline Lümanda vallavolikogu valis eile kümne poolthäälega uueks vallavanemaks senise Saare maavalitsuse ametniku Tarmo Pikneri, kes asub ametisse 12. mail.

“Vald on päris heas korras, eelarve on päris targalt ja konservatiivselt tehtud, selle aasta elame kindlasti üle,” ütles Tarmo Pikner Oma Saarele. “Mulle väga imponeerib Lümanda rahva aktiivne seltsi- ja külaelu. Selles mõttes on väga tubli rahvas.”

Pikner hajutas kahtlused, nagu kavatseks ta maavalitsuse kunagise välissuhete arendajana palju välismaal ringi reisida. “Eelarve ei näe seda ette ja teiseks pole Lümandal suuri kontakte välismaaga,” märkis uus vallavanem. “Kui juba maavalitsuses tõmmati asjad kõik kokku, siis sellises väikevallas ei saa [seda teha] ammugi,” lisas ta.

Tarmo Pikneri sõnul oli tal vallavanema kohale asudes teatavaks eeskujuks endine maavanem Jüri Saar, kes töötab praegu Kihelkonna vallajuhina. “Seda võib võtta mingiks eellooks, et maavalitsuse töötajal on üks väljakutse kindlasti ka valda juhtida.”

Tarmo Pikner töötas Saare maavalitsuses alates 1989. aastast. 1990. aastatel oli tema peamine tööülesanne maavalitsuse väliskontaktide loomine ja hoidmine.

Kuni käesoleva aasta alguseni juhtis Pikner maavalitsuse arengu- ja planeerimisosakonda. Pärast selle liitmist majandusosakonnaga jätkas ta tööd samanimelise osakonna nõunikuna.
Möödunud aasta sügisel tähistas Tarmo Pikner 60. juubelisünnipäeva. Lümanda vallas on tal suvekodu.

Lümanda vallavolikogu valis eile märtsis volikoguliikme kohalt lahkunud Meelis Kuivjõgi asemele volikogu aseesimeheks Lümanda põhikooli direktori Tiina Talvi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)