Prügikorjajad on olemas (1)

Prügikorjajad on olemas

 

“Teeme ära! 2008” kampaania raames asub 3. mail Saare maakonnas prügi koristama 987 vabatahtlikku. Head eeskuju näitab ka keskkonnaminister Jaanus Tamkivi, kes tegutseb koos Saare maavalitsuse töötajatega oma koduvallas Kihelkonnal.

Registreerimise lõppedes oli maakonnas puudu vaid 21 vabatahtlikku. 3. mail üritatakse kokku korjata 674 rehvi ja 1796 kuupmeetrit prügi.
Kampaania korraldustoimkonna liikme Eva Truuverki sõnul on olukord kontrolli all ning valmidus laupäeval tegutsema hakata olemas.

“Selge on see, et selle päeva õhtuks on Eestimaa puhtam kui iial viimaste aastakümnete jooksul,” oli Truuverki sõnum. “Kui ühel ajal on metsas ligi 40 000 inimest üle Eesti, siis on kindlasti midagi, mis läheb pisut teisiti kui ideaalis planeeritud. Samas oleme kõik võimalikud olukorrad läbi mänginud ja suuri üllatusi tulla ei tohiks.”

Truuverk palus lehe kaudu ka teavitada, et logistika parandamiseks oleks vaja veel täiendavaid multilift-konteinereid. See võimaldaks vähendada autode liikumist koristuspäeval ning tagaks ka kogutud prahi kiirema äraveo. Kui keegi tahab konteineriga appi tulla, siis paluks sellest teada anda kas telefonil 59 040 008 või e-posti aadressil eva@teeme2008.ee .

Eelmisel nädalal toimus Saaremaa omavalitsuste liidus koostöönõupidamine, kus Truuverki sõnul vastati veel kord omavalitsusjuhtide küsimustele ning loodetavasti jäädi vastustega ka rahule.

Kuna kampaania näeb ette kogutud prügist üle 81% suunamist taaskasutusse, siis on plaanis Saaremaa prügi vedada Mandri-Eestis paiknevatesse punktidesse, kust see siis taaskasutusse läheb. Truuverki kinnitusel toimub see juba järgmisel nädal ning mingit massilist prügi ülevedamist parvlaevadega ei tule. Senikaua ootab prügi nn vaheladudes Maasil ja Kudjapel, kus ladustamist ei toimu.

Sarnaselt paljudele ettevõtetele ja omavalitsustele asub vabatahtlikena prügi kokku korjama ka Saare maavalitsuse meeskond, kes oma juhiks valinud Mika Männiku. Maavalitsuse koristuspiirkond on Kihelkonna vallas ning maavanem Toomas Kasemaa sõnul tuleb senistel andmetel nendega koos tööd rügama ka keskkonnaminister Jaanus Tamkivi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)