Kuressaare–Tallinn lennuhanke võitja selgitab võistlev dialoog

Saare maavalitsus kasutab Kuressaare–Tallinn regulaarlendude teenindaja leidmiseks võistleva dialoogi hankemenetlust. Hange kuulutatakse välja 1. mail.

Saare maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja kt Mika Männik ütles, et võistleva dialoogi puhul peavad hankel osalevad firmad vastavalt hanke kriteeriumidele välja pakkuma maavalitsusele lahendusi lennuki suuruse, lennugraafiku tiheduse jne kohta.

“Valisime selle hankeviisi, sest lennunduses on nii palju kriteeriume ja meie maavalitsuses ei ole lennundusspetsialistid, et oskaksime kohe täpselt öelda, mida me tahame,” selgitas Mika Männik. Hanke võitja valitakse majanduslikult soodsama pakkumise alusel.

Riigihangete seadus võttis võistleva dialoogi kasutusele möödunud aastal ja seda kasutatakse juhtudel, kus hankija ei ole ise võimeline objektiivselt kindlaks määrama oma vajadusi, rahuldavaid tehnilisi lahendusi ega piisava täpsusega määratlema hankega seotud õiguslikke asjaolusid ja rahalist külge.

Seni on võistlevat dialoogi kasutatud Eestis 29 korral ja sõlmitud 12 lepingut. Saare maakonnas kasutati võistlevat dialoogi interneti püsiühenduse teenuste ostmise maakonna hankel möödunud aastal.
Maavalitsus ootab lennufirmade pakkumisi 23. juuniks, uus vedaja hakkab liini teenindama 1. oktoobrist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 31 korda, sh täna 1)