Weroli eksjuhid ei tunnistanud ennast süüdi

Kolmapäeval toimunud kohtuprotsessil ei tunnistanud AS-i Werol Tehased endine juht Erki Aavik (46) süüd suurte summade omastamises, ulatuslikus rahapesus ega ametiseisundi kuritarvitamises. Weroli endine kommertsdirektor Tõnu Jaanimets (49) eitas omastamisele kaasaaitamist ja võltsimist ning juhatuse endine liige Helmo Hainsoo (60) ametiseisundi kuritarvitamist.

Weroli eksjuhtide protsessil eelmise nädala kolmapäeval viimaks esimest korda sõna saanud süüdistatavad lükkasid süü firma endise juhi Erki Aaviku kaela, kes olevat ainsana süüdi nii raha kantimises kui ka rapsi ülevarumises.

Riigi esindajana andis kolmapäeval Jõgeva kohtumajas tunnistusi põllumajandusministri vanemabi Indrek Grusdam, kes süüdistas Erki Aavikut riigi huvide teadlikus kahjustamises ning püüdluses rapsitootja Werol n-ö hiilivalt erastada.

Weroli kohtuprotsessil riigi esindajana esimesena tunnistusi andnud Indrek Grusdami kinnitusel jahtis Erki Aavik Werolis osalust ja kahjustas selle nimel firmat sihilikult.

Põllumajandusministeeriumis kantsleri vanemabina töötav ning aastaid ka Weroli nõukokku kuulunud Grusdami sõnul tahtis Aavik korraldada Weroli hiiliva erastamise, et seal siis ka ise osalus saada. Rapsi ülevarumist oskab Grusdam oma sõnul seletada üksnes sellega, et Aavik tegi sihilikult kahjumlikke tehinguid, et Weroli väärtus kukuks ning osalus talle seeläbi odavamalt kätte tuleks.

Hiilivaks erastamiseks nimetas Grusdam seda, et Aavik soovitas Weroli aktsionärideks kaasata uusi investoreid, kellega koos oleks ära ostetud Soome õlitehas Mildola. Riigi osalus oleks selle käigus langenud 98 protsendilt 35-le.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 32 korda, sh täna 1)