Lauamängude mitmevõistlejad naasid mandrilt jälle karikatega

19. aprillil osales Kuressaare lauatenniseklubi Tops ja Saaremaa valdade spordiliidu ühisvõistkond Pärnumaal Saugas lauamängude mitmevõistluse 2008. a individuaal-võistkondlikel meistrivõistlustel. Samas tehti kokkuvõtteid ka Eesti karikavõistluste osas, kuna meistrivõistlused läksid viimase etapina ka karikavõistluste arvestusse.

Kui LTK Tops on osalenud Eesti esivõistlustel viimased kümme aastat järjest ja toonud ära viis võistkondlikku meistrikulda, siis Saaremaa valdade spordiliidul oli see teine võimalus oma sportlasi toetada. Tänavusel hooajal olid esimest korda kavas Eesti viieetapilised karikavõistlused ja seal tegid Saaremaa mitmevõistlejad auhinnalauas ootuspäraselt peaaegu puhta töö.

Peaaegu seepärast, et ainult naiste individuaalvõistluste karika viis koju Kilingi-Nõmme naissportlane Viire Talts, kes kogus 45 kohapunkti. Talle järgnesid Topsi naised Tiia Müürisepp ja Siisike Lehtsi vastavalt 43 ja 40 kohapunktiga.

Meeste arvestuses õnnestus võita meie Rein Kirstul, kes kogus 44 kohapunkti. Samapalju punkte kogunes ka Valter Viisutil Raplamaalt, kuid otsustavaks teguriks kujunes Kirstu parem koht Eesti meistrivõistlustel. Väga tubli kolmanda koha saavutas meie noor mitmevõistleja Andres Kuusk, kes jäi esiduost maha vaid punktiga. Ja nii naasid meie mitmevõistlejad mandrilt jälle võistkondliku võitjakarikaga ning võistluste esikolmik kujunes järgmiseks: 1) Saaremaa; 2) Pärnumaa; 3) Järvamaa.

Eesti meistrivõistlustel viimasel viiel aastal võidutsenud Kuressaare LTK Tops võistkond pidi seekord esikoha loovutama Pärnu koroonaklubile Ring, kes kogus 83 kohapunkti Topsi 80 vastu. Neile järgnesid juba pikema vahega, mahtudes esikuuikusse, Rapla, Tallinna, Tartu ja Järva võistkond.

Individuaalselt võidutses Rein Kirst (LTK Tops), kel õnnestus edestada oma peakonkurenti Valter Viisutit Raplast poole punktiga. Nad kogusid vastavalt 36,5 ja 36 punkti 56 võimalikust. Meeldivalt üllatas jälle Saaremaa noormees Andres Kuusk, kes saavutas 34,5 punkti ja hõivas kolmandana viimase pjedestaalikoha.

Värske maakonna meister ja tunamullune Eesti meistrivõistluste medaliomanik Gunnar Usin pidi seekord leppima üheksanda kohaga, kuigi punktisumma 31,5 polnud ju iseenesest sugugi paha tulemus. Teised Topsi mehed reastusid turniiritabelis alljärgnevalt: 17. Jaak Turja (30 p); 23. Meelis Vaher (27 p); 30. Enno Kermik (26 p); 37. Gunnar Kasesalu (23,5 p); 41. Paavo Vara (19,5 p). Kokku osales meeste turniiril 43 mitmevõistlejat.

Kui võistkondliku teise koha peamiseks põhjuseks võis pidada asjaolu, et Topsi võistkond ei saanud mitmesugustel põhjustel võistelda seekord oma parimas koosseisus, siis teine põhjus ilmnes võistluste käigus, kus meie naised tänavu suhteliselt kahvatult esinesid. Ainsana neist mängis oma koha nii-öelda välja Siisike Lehtsi, kes saavutas 34,5 punktiga 56-st võimalikust kolmanda koha.

Tiia Müürisepp jagas Silvi Pooliga Pärnust viiendat-kuuendat kohta ja Ellen Aljas oli täpselt poolte punktidega võimalikust ehk 28 punktiga 56-st kaheteistkümne naise hulgas kaheksas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)