Tori abajas lõhuti laeval klaas ja murti autolukke lahti (3)

Teisipäeva öösel lõhuti Kuressaares Lootsi tänava autoremonditöökojas seisva väikelaeva kajuti ukseklaas, purustati autoaknaid ning varastati suurte autode paakidest kütet.

“Laeva viis omanik just ära, sellel oli tagant kajuti ukseklaas sisse löödud,” rääkis mees töökojast, lisades, et veel oli ühel autol purustatud aknaklaas, ülejäänutel olid lõhutud kütusepaakide lukud ning paagid tühjaks varastatud.

Autosid remontiva mehe sõnul käivat linnas ringi mingi jõuk, kes tegelebki autodesse sissemurdmisega ja kütusevargustega.
Mees oletas, et tõenäoliselt lõhkus seesama jõuk telliskividega kuu aega tagasi Kalevi tänaval seisvaid haagissuvilaid.

“Ühel rekkal on siin juba kolm korda kütet varastatud, vahetasime küll korgid, aga ikka lõhutakse ära,” oli mees nõutu, seda enam, et tegemist on suure tee ääres asuva parklaga, kus autod ju liiguvad.

“Ju need mingid 14–15-aastased on, kes müügiks varastavad,” ohkas ta, meenutades, kuidas ta eelmisel aastal ühe poistepundi õhtul siit kätte sai ning poiste vanemad siis kulud hüvitasid.

Nimetatud juhtumi suhtes on politsei alustanud väärteomenetlust.
Kuressaare politseijaoskonna vanemkomissar Aare Allik võib senise kogemuse põhjal kinnitada, et suurema osa isikutest, kes on Kuressaares lõhkumisi toime pannud, on linna konstaabel varem või hiljem tuvastanud.
“Üldjuhul on lõhkujaiks linnakodanike endi lapsed – on nad siis olnud alkoholijoobes või lõhutakse lihtsalt oma lõbuks, kuna neil muud targemat teha pole,” nentis Allik

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)