Naised pidasid kinni purjus autojuhi ja andsid ta politseile üle (3)

Teisipäeva õhtul kella poole üheksa ajal pidasid Kaarma valla naised kinni autojuhi, kes oli eelnevalt ühele neist otsa sõitnud ning seejärel üritanud oma teekonda jätkata.

“Võtsin autol võtmed eest ära,” ütles Oma Saarele naine, kes ei soovinud oma nime lehes avaldada (nimi toimetusele teada). “Juba kõnnakust oli aru saada, et ta on purjus, aga kaugemal teeristi juures mängisid väikesed lapsed,” rääkis hakkaja naisterahvas, kes võimalikku õnnetust ennetada tahtis.

Naised jooksid tee servas, kui korraga kuulsid, et auto on väga lähedal. “Lõin nagu küünarnuki ära ja see löök tõukas mind teelt eemale,” meenutas naine, kelle käsi on sinine ja paistes.

Tema sõnul jäi autojuht 100 meetrit eemal seisma, et uurida, mis autoga juhtus. Inimesele otsasõitmist juht eitas. Kuid naised tegid silmnähtavalt purjus mehel edasisõitmise võimatuks ning kutsusid politsei kohale.

Kuressaare politseijaoskonnale tuli 22. aprillil kell 20.36 teade selle kohta, et avaldajale sõitis otsa halli värvi Mazda 626, mille roolis on joobes juht. Avariis sai kannatada avaldaja küünarnukk. Juhiks osutus 1954. aastal sündinud Raul.

Kuressaare politseijaoskonna vanemkomissar Aare Allik ütles Oma Saarele, et selline kodanikujulguse ülesnäitamine on vaid kiiduväärt, ja kutsus ka kõiki teisi inimesi üles väärtegudest politseile teada andma.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)