Maavalitsusest lahkuv Tarmo Pikner võib saada Lümanda vallavanemaks (11)

Maavalitsusest lahkuv Tarmo Pikner võib saada Lümanda vallavanemaks

 

30. aprillil on Tarmo Pikneril viimane tööpäev Saare maavalitsuses ja kinnitamata andmetel võib ta kandideerida Lümanda vallavanema ametikohale.

Praegu veel Saare maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonnas nõunikuna töötav Tarmo Pikner ütles Oma Saarele, et lahkumisavalduse on ta maavanemale juba esitanud ja on 1. maist ametist prii. “Korralduse minu töölt vabastamiseks alates 1. maist on maavanem juba teinud,” kinnitas Pikner.

Küsimusele, kas vastab tõele, et ta kandideerib Lümanda vallavanema ametikohale, vastas Pikner: “Praegu ma veel ei sooviks seda teemat kommenteerida.” Samas ei lükanud ta aga seda kuuldust ka ümber.

Kommenteerides oma lahkumist Saare maavalitsusest, kus ta on ametis olnud viimased 19 aastat, märkis Pikner, et iga asi siin ilmas lõpeb kunagi. “Tunnetan, et vajan muutust ja midagi uut,” lisas ta.

Lümanda vallavolikogu esimees Riho Niit kinnitas, et Tarmo Piknerile on tõepoolest tehtud ettepanek vallavanema ametikohale asumiseks. “Kuna me isekeskis seda küsimust volikogu liikmetega veel arutame, siis ei tahaks ka mina seda teemat eriti veel kommenteerida,” märkis ta.

Samas lisas Lümanda volikogu esimees, et praegu on Tarmo Pikner neil ainuke konkreetne kandidaat vallavanema ametikohale.

Vallavanema ametisse määramise küsimust hakkab Lümanda vallavolikogu arutama esmaspäeval, 28. aprillil.
Varem oli Lümanda vallavanem Toivo Vaik, kes nüüd töötab ajalehe Oma Saar arvamustoimetajana.

Tarmo Pikner asus Saare maavalitsuses tööle 1989. aastal. Enne seda töötas ta Tallinnas põllumajanduskoondise Agro välissuhete osakonna juhatajana.

1990. aastatel oli Pikneri peamine tööülesanne maavalitsuse väliskontaktide loomine ja hoidmine. Tema üks suuremaid saavutusi oli Kuressaare Euromaja rajamine ja selle tegevuse koordineerimine.

Kuni käesoleva aasta alguseni juhtis Tarmo Pikner Saare maavalitsuse arengu- ja planeerimisosakonda. Pärast selle liitmist majandusosakonnaga jätkas ta tööd samanimelise osakonna nõunikuna.
Möödunud aasta sügisel tähistas Tarmo Pikner 60. juubelisünnipäeva. Lümanda vallas on tal suvekodu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 118 korda, sh täna 1)