Valitsus üritab täna saavutada kokkuleppe riigieelarve kärbetes (1)

Täna jätkab valitsus negatiivse lisaeelarve arutamist ning loodab jõuda kokkuleppele selles, mille arvelt kärpida riigieelarve kulusid 3,1 miljardi krooni ulatuses.

Tegelikult ootasid valitsus ja riigikogu tänavust eelarvet kinnitades hoopis ligi kolmemiljardilist ülejääki – praegu kehtiva eelarve kohaselt on selle aasta tulude maht 96,3 ja kulude maht 93,6 miljardit krooni.
Peaminister Andrus Ansip rõhutas esmaspäeval, et krahhist või kriisist ei tasu rääkida ja kulusid kärpida on võimalik küll. Enne esmaspäevast kabinetiistungit kinnitas ta, et reserve on riigil 24 miljardit, kuid seda ei puututa.

Rahandusminister Ivari Padar ütles teisipäeval, et valitsuskoalitsioonil tuleb riigieelarve tasakaalu saavutamiseks veel kokku leppida umbes miljardi krooni eest kärpeid, millest umbes poole moodustab riigi kulude kärpimine, teise poole kataks aga Riigi Kinnisvara AS-i varade müük. Padari täpset nimekirja kinnisvarast, millest riik võib loobuda, veel paigas pole, kuid peamiselt kuulub müüdav vara siseministeeriumi ja justiitsministeeriumi haldusalasse.

Siseministeerium teatas BNS-ile, et peab siseturvalisust vähendavate kulude kärpimise asemel õigeks otsida täiendavaid tulusid riigivara müügist. Ministeerium teeb ettepaneku võõrandada Tallinnas RKAS-ile kuuluv ja siseministeeriumi kasutuses olev hoone Pagari tänav 1, Põhja Politseiprefektuuri Põhja politseiosakonna kinnistu Erika tänaval ning julgestuspolitsei objekt Kalmistu teel, mis koos siseministeeriumi poolt tehtud 51 miljoni kroonise kokkuhoiu ettepanekuga peaks tagama ministeeriumilt nõutud eelarvekärbete mahu.

Postimees kirjutas eile, et kulude kokkutõmbamisel on praegu kõige raskemas seisus kultuuri-, sotsiaal- ja siseministeerium. Siseminister Jüri Pihl on valmis säästma 51 miljonit krooni ning teatanud, et tema enam ühtegi kärbet ei tee, ähvardades näiteks politseiautode seismajäämisega. Rahandusministeerium aga näeb veel ühe võimalusena, kust raha kokku hoida, siseministeeriumi tänavu kolmandiku võrra kasvanud palgafondi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)