Salme ansamblid tõid Laulurattalt kaasa tunnustuse

Salme ansamblid tõid Laulurattalt kaasa tunnustuse

 

Salme kultuurimaja naisansambel Leedikiri ja segaansambel CatVilMar võtsid möödunud laupäeval ette reisi Harjumaale Saue valda Veskitammi kultuurikeskusse, kus juba neljandat korda toimus vokaalansamblite konkurss Veskitammi Lauluratas.

Tänavusel Veskitammi konkursil osales 21 erinevas vanuses laulukollektiivi üle terve Eesti. Salme ansamblite juhendaja Karin Pulga sõnul oli meie laulurahva jaoks aga eriline see, et Laulurattal osales ka 4–5 vene kollektiivi – nende temperament on ju hoopis teine ja laulude valikki teistsugune.

Sellel konkursil viimaseks jääjaid ei olnud. Hea Tahte Kogu e žürii koosseisus Reet Linna, Lydia Rahula ja Jüri Pehk tõi küll välja grand prix’ ja iga kategooria võitja, aga peavõitjad olid hoopis kõik saalisviibijad, kellele see päev pakkus kosutust, hingesoojust ning palju jõudu, et argises ja töises igapäevaelus taas edasi rühkida.

Salme kultuurimaja segaansambli kava kuulutati parima lauluvalikuga kavaks, samuti sai kiita CatVilMari lavaline liikumine. Leedikiri aga pälvis žürii eripreemia kui kõige muhedam ja ilusam ansambel ning selle tiitliga käis kaasas valik Christian Diori kosmeetikat igale lauljale!

Veskitammi Lauluratta grand prix läkski vene noorteansamblile Iris Tallinna Lindakivi kultuurikeskusest, samast majast oli pärit ka naisansamblitest parim. Meesansambleid osales vaid üks – Vigala meeskvartett; eakate kategoorias oli parim Veskitammi kultuurikeskuse ansambel Pihlamari.

Lauljad jäid väga rahule konkurss-kontserdi korraldusega, Veskitammi kultuurikeskuse sõbraliku perega ja on tänulikud Kultuurkapitali Saaremaa ekspertgrupile ning Salme vallavalitsusele, kes seda laulureisi toetasid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 35 korda, sh täna 1)