Piirkondlik reostustõrjeplaan on valmimas

Piirkondlik reostustõrjeplaan on valmimas

 

Saare maavalitsuse eestvedamisel valmib koostöös Läänemere riikidega piirkondlik reostustõrje plaan. Projekti eesmärk on luua Saaremaa jaoks toimiv süsteem kaitsmaks oma kodanikke ja keskkonda.

“Tegemist on B7 projektiga Baltic Master II, mille raames on plaanis välja töötada kohalik reostustõrjekava, mis oleks praktiline töödokument piirivalvele, päästeametile ja ka vabatahtlikele,” ütles Saare maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Mika Männik, lisades, et maavanem Toomas Kasemaa on selles küsimuses rääkinud ka piirivalve ja päästeameti juhtidega, kes on avaldanud valmisolekut projektis osaleda.

“Loogika on selles, et meil on olemas riiklik reostustõrjekava, mis räägib riigi tasandi ressursside kasutamisest ja strateegiast, kuid meil võib ette tulla ka väiksemaid lokaalseid reostusi, millega peame toime tulema,” rääkis Männik, selgitades, et selleks ongi vaja plaani, kes Saaremaal seda tegevust juhib, kes osalevad, millised on ülesanded, kuhu kogutud reostus utiliseeritakse jne.

Männiku sõnul peab plaan kajastama ka koostööd naaberriikide päästeüksustega. Selge peab olema see, kuidas majutatakse, toitlustatakse ning koordineeritakse mujalt appi tulevaid inimesi.

“Toimivaks saab ta muidugi siis, kui kõik kavandatud tegevused on läbi harjutatud ja saavutatud hea koostöö päästeüksuste vahel,” rõhutas Männik. 

Mika Männiku sõnul on Läänemere riikidel sellist ühist projekti vaja, sest igasuguste õnnetusjuhtumite risk on Läänemerel väga suur ning piire ületavaks tegutsemiseks on vaja harjutada koostööd, et olla valmis juhul, kui tekib vajadus.

Maavanem Toomas Kasemaa sõnul oli projekti Baltic Master I eesmärk meetmete väljatöötamine ning teavitamine, ja maavanem osales ise ka selles. Baltic Master II on eelmise jätkuprojekt ning ning selle eesmärk on minna praktilisemaks. Lähiajal on plaanis Bornholmil läbi viia ka reostustõrjealane koostööõppus.

1989. aastal loodud Läänemere saarte koostöövõrgustikku B7 kuuluvad Saaremaa, Hiiumaa, Ahvenamaa, Gotland, Öland, Bornholm ja Rügen.
Saaremaa ülesandeks B7 eesistujana 2008. aastal on tagada organisatsiooni tegevusprogrammi elluviimine, juhtorganite ja töögruppide ladus töö ning B7 koostöö tutvustamine avalikkusele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)