Ametikooli õpetajad käisid Itaalias konverentsil

Ametikooli õpetajad käisid Itaalias konverentsil

 

Möödunud nädalal viibisid Kuressaare ametikooli kolm õpetajat Jane Mägi, Piret Pihel ja Anne-Li Tilk Itaalias ajaloolises Bologna linnas, et osaleda euroliidu rahastatava projekti raames b-õppe kontseptsiooni ja keskkonna loomisel.

Kuressaare ametikooli (KAK) kutseõpetaja-haridustehnoloog, kes ühtlasi on ka projekti juht KAK-is, Jane Mägi ütles selgituseks, et tegemist on haridusprojektiga, mille sihtgrupiks on just kutsekoolide õpetajad, et aidata neil senisest tõhusamalt tuua traditsioonilisse tavaõppesse innovaatilisi ehk e-õppe meetodeid.

“Inglise keeles on sel eesmärgil kasutusele võetud uus termin blendid learning, mida võiks tõlkida kui sega- või kombineeritud õpet,” rääkis ta.
“Kui tavaliselt räägitakse väga palju vaid infotehnoloogia kasutamisest õppeprotsessis ehk nn e-õppest, siis b-õppe eesmärgiks ei ole tavaõppemeetodite, kus õpetaja õpilasega klassiruumis vahetult suhtleb, väljatõrjumine,” jätkas Mägi, “vaid selle edasi arendamine ja täiendamine võimalustega, mida pakub tänapäeva infotehnoloogia areng.”

Kuressaare ametikooli ettevõtluserialade osakonna juhataja Piret Pihel märkis, et koolide jaoks on üleminek b-õppele tänapäeval lausa ellujäämise küsimus. “Kui koolid nn tavaõppe ehk klassiruumis toimuva õppe kõrval ei hakka kasutama e-õppe elemente, siis sellised koolid pole täna enam konkurentsivõimelised,” selgitas ta.

Pihel rääkis, et selle projekti raames on näidisõppematerjalide väljatöötamiseks valitud aine turismigeograafia, mida ta õpetab nii ametikoolis kui ka kolledžis. “E-õppe materjalide loomisel on meil abiks olnud üks väga sümpaatne ja suure kogemusega bulgaaria spetsialist,” mainis ta. “Turismigeograafia e-õppe algmaterjal on peaaegu valmis ja seda on juba ka veidi disainitud.”

Kõnealune euroliidu projekt käivitus 2006. aasta sügisel ja selles osaleb seitse partnerit Euroopa Liidu viiest riigist – Eestist, Itaaliast, Bulgaariast, Suurbritanniast ja Austriast. Eestist on peale Kuressaare ametikooli projekti haaratud Tallinnas tegutsev suhtekorraldusfirma Alfa-Omega Communications ja koolitusfirma Miksike Tartust, kes haldab ka samanimelist veebiportaali.

Käesoleva aasta sügisel lõppeva projekti eesmärgiks on vastavasisuliste infomaterjalide koostamine ja nende levitamine, kuid selle lõpptulemuseks on inglise-, saksa-, itaalia-, bulgaaria- ja eestikeelse b-õppe portaali (http
://b-learning.lefo.net/) loomine.

Projekti kogumaksumus on 374 466 eurot ehk veidi vähem kui kuus miljonit krooni.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 70 korda, sh täna 1)