Oma Saar ja Kadi raadio kutsuvad saarlasi taas esitama nominente aasta põllumehe tiitlile

Kui Oma Saar ja Kadi raadio ligi aasta tagasi kutsusid oma lugejaid ja kuulajaid andma teada aasta põllumehe tiitlit väärivatest tublidest maainimestest, võtsid saarlased ja muhulased esmakordset ettevõtmist täie tõsidusega. Jagus nominentide esitajaid ja nominente.

Võistlus näitas maakonna põllumeeste head tootmistaset. Laias laastus said lehelugejad ja raadiokuulajad kaudse ülevaate Saare- ja Muhumaal maaviljeluse ning loomakasvatusega tegelevatest inimestest.

Igaühel esitatud kandidaatidest olid maaelu arendamisest ja põllumajanduse edendamisest välja kujunenud oma seisukohad. Nende eesmärgikindel töö oli sõna otseses mõttes vilja kandnud.

Esimesele konkursile esitati ligi 30 kandidaati. Mõnedki tugevad tegijad taandasid end kahjuks ise. Vaatamata sellele läks esimene võistlus igati korda ning möödunud aasta mihklipäeval lilletati ja autasustati konkursisõelale jäänud 20 põllumeest.

“Peaasi, et initsiaatorid ära ei väsiks ja ettevõtmisest traditsioon saaks,” kirjutas lehelugeja Saima möödunud aasta oktoobris netikommentaaris.
Heameel on tõdeda, et initsiaatorid pole ära väsinud ja ettevõtmisest on traditsioon saamas.

Täna, jüripäeval kuulutavad ajaleht Oma Saar ja Kadi raadio välja juba teise võistluse Saaremaa aasta põllumehe tiitlile.

Nominente (vastav tabel avaldatakse Oma Saares ning ka Kadi raadio ja OS-i kodulehel) saab esitada jaanipäevani, 24. juunini. Samas saavad saarlased kirjalikult vabas vormis oma ettepanekud vormistada ja Oma Saare aadressil teele läkitada. Paari lausega tuleb kirja panna seegi, miks esitaja just selle inimese nominendiks valis.

Möödunud aastal tunnistas žürii aasta põllumehe tiitli vääriliseks Orissaare valla Jurna talu peremehe Indrek Haameri, kes lähetati koos kaasaga turismireisile Egiptusesse.

Augustis ja septembris avaldab Oma Saar lisalehtedes “Põllumees põline rikas” nominentidest portreelood, samuti tutvustame põllumehi raadio Kadi saadetes “Keskpäev” ja “Külavahelood”.

Saaremaa aasta põllumehe 2008 kuulutab žürii välja mihklipäeval, 29. septembril. Tiitlivõitja läkitame tänavugi koos kaaslasega sooja-maa-reisile.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)