Kuressaare ringtee saab remondi käigus 219 valgustit (2)

Kuressaare ringtee saab remondi käigus 219 valgustit

 

Saarte teedevalitsus kulutas eile välja riigihanke Kuressaare ringtee Roomassaare ja Roonimäe vahelise kuue kilomeetri pikkuse lõigu rekonstrueerimiseks.

Teedevalitsuse juhataja asetäitja Toomas Magus ütles Oma Saarele, et ringtee rekonstrueerimine plaanitakse läbi viia ajavahemikus 2. juuni – 15. nove-mber.

Ringtee rekonstrueerimise käigus parandatakse tee muldkeha ja pannakse uus teekate 5,95 km pikkusel teelõigul Roomassaarest Roonimäeni. Uue väljanägemise saab Uus-Roomassaare ristmik, Kaevu tänava ristmik, Lehe tänava ristmik, Kudjape ringristmik ja Põlluvälja tehnopargi ristmik.

Marientali ristmik ehitatakse eelkõige hommikuse läbilaskevõime suurendamiseks ümber ringristmikuks, Mooni tänava ristmikule rajatakse liiklust rahustavad ohutussaared.

Lisaks maantee remondile näeb hange ette ka 4,1 km pikkuse valgustatud kergliiklustee rajamist lennujaamast kuni Kudjape ringini. Kergliiklusteele paigaldatakse iga 35 m tagant laternapost, samuti saavad valgustuse kõik ristmikud (v.a Lehe tänava ristmik). Kokku pannakse püsti 219 valgustuspunkti.

Ringtee rekonstrueerimisel kasutatakse teekattena Saaremaal üliharuldast kahekihilist asfaltbetooni, mida seni on maha pandud vaid Kuivastu maanteel Valjala ja Ratla vahelisel lõigul. Reeglina kasutatakse Saaremaal teekattena mustkatteid või ühekihilist asfaltbetooni.

Toomas Magusa sõnul tuleb liiklejatel ja ka ümberkaudsetel elanikel taluda tee remondiga seoses mõningasi ebameeldivusi. Näiteks tekitab muldkeha parandamiseks kohaleveetav materjal tolmu ning autod ja mehhanismid tekitavad müra. “Ma kujutan ette, et suvel ei maga teedeehitajad ei laupäeval ega pühapäeval ja tööd käivad kogu aeg,” pakkus Magus.

Samuti võib tekkida probleeme liikluskorraldusega. “Päriselt teed kinni panna ei tahaks, aga mõningatel hetkedel tuleb ilmselt liiklus ümber suunata,” lausus Magus.

Juhataja asetäitja avaldas lootust, et ehitusturul on olukord tellijale soodsamaks muutunud ning hankel võib osaleda koguni kümmekond pakkujat. Hanke võidab kõige odavama pakkumise teinud firma.
Veel sel suvel läheb lahti ka Tehumardi–Salme 1,8 km pikkuse jalgrattatee ehitus, mis kulgeb Kogula tee ristist kuni Salme jõeni.

Järgmisel aastal plaanib teedevalitsus jätkata Kuressaare ringtee rekonstrueerimist Põlluvälja risti ja Kellamäe ringi vahelisel 2,4 km pikkusel lõigul.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 48 korda, sh täna 1)