Ainus kandidaat Abruka saarevahi kohale on Rein Lember

Saare maavalitsuse väljakuulutatud avalikule konkursile Abruka saarevahi ametikohale laekus vaid üks kandideerimisavaldus, mille esitas saare elanik Rein Lember.

Saare maasekretär Andrus Lulla ütles, et olles tutvunud esitatud dokumentidega, kuulutas konkursi komisjon ainukese osalenud kandidaadi vastuvõetavaks. “Järgnevalt teeb komisjon maavanemale ettepaneku nimetada Rein Lember Abruka saarevahi ametikohale,” rääkis Lulla.

Abruka saarevaht hakkab tööle osalise töökoormusega. “Kui suur see töökoormus saab täpselt olema, selgub juba lähiajal,” ütles maasekretär,
Täna (teisipäeval) on Abruka ja Vilsandi saarevahid kutsutud maavalitsusse koostöönõupidamisele.

Vilsandi saarevahi kohale esitas Kihelkonna vallavalitsus Jaan Tätte kandidatuuri.

Maasekretär Lulla märkis, et tänasele nõupidamisele on kutsutud kõik nende koostööpartnerid – looduskaitseteenistuse, keskkonnateenistuse ja keskkonnainspektsiooni ning politsei, päästeameti ja piirivalve esindajad. Lisaks osalevad maavalitsuses toimuval nõupidamisel Kaarma ja Kihelkonna vallavanem.

“Nõupidamisel arutatakse ühiseid kokkupuutepunkte ja püütakse täpsemalt määratleda, millised võiksid olla saarevahi tööülesanded,” selgitas Andrus Lulla.

Varem kavatses Saare maavalitsus määrata saarevahid ametisse ka Kõinastule ja Kesselaiule. Kuid möödunud neljapäeval saatis maavalitsus Orissaare ja Muhu vallale kirja, milles teatas Kõinastu ja Kesselaiu kui kahe väiksema koormusega saare saarevahi ametissenimetamise edasilükkamisest. Edasilükkamise põhjuseks on praegune raske majandusolukord.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 34 korda, sh täna 1)