Tarmo Kõuts annetas naiskodukaitsjatele lipu

Tarmo Kõuts annetas naiskodukaitsjatele lipu

 

Eile Kaarma Peeter-Pauli kirikus peetud Naiskodukaitse mälestuspäeva jumalateenistusel annetas Naiskodukaitse Saaremaa ringkonnale ajalooliselt esimese lipu viitseadmiral Tarmo Kõuts.

Sümboolsed naelad lõid lipuvardasse kirikuõpetaja, Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna tegevliige Anu Konks, viitseadmiral Tarmo Kõuts, Saare maavanem Toomas Kasemaa, Kaarma vallavanem Ülo Vevers, Kuressaare linnapea Urve Tiidus, Saaremaa vabadusvõitlejate ühingu nimel Hendrik Ilvik, Kaitseliidu Saaremaa maleva juhatuse liige Andres Jalakas, Noorte Kotkaste Saaremaa maleva noorteinstruktor Heimar Põld, Kodutütarde Saaremaa ringkonna nimel noorteinstruktor Ingrid Paiste ning Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna taastajaliige Maiu Välbe.

Lipu võttis vastu Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna esinaine Rita Loel.
“On ilus ja sümboolne, et Saaremaa naiskodukaitsjatele annetab lipu riigi-, sõja- ja meremees Tarmo Kõuts, viitseadmiral, kelle sünnikodu on siin samas paeses Saaremaa pinnas. Ma luban, et hoiame tema poolt annetatud lippu kõrgelt,” toonitas kirikus peetud kõnes Rita Loel.

Ta tõi välja ema rolli olulisuse lapse kasvatamisel: “Kui räägitakse vabatahtlike riigikaitseorganisatsioonide rahastamisest, märgitakse tihti, et Kaitseliidu kõrval tuleb eriliselt toetada noorteorganisatsioone ning unustatakse seejuures ära, et meil on olemas veel üks Kaitseliidu eriorganisatsioon noorkotkaste ja kodutütarde kõrval, nimelt Naiskodukaitse. Kust aga algab ühe väikese kodaniku kasvatamine? Ikka kodust. Kes on aga lapse esimene kasvataja? Ema. Väike poiss või tüdruk saab just emalt kaasa esimesed suhtumised ja tõekspidamised,” sõnas esinaine.

Eilsel mälestusteenistusel andsid pühaliku tõotuse ka vastsed Naiskodukaitse liikmed Annika Tael, Svetlana Ignatjeva, Heli Armus, Liisi Preedin ja Mari-Liis Saar.

Naiskodukaitse mälestuspäeva tähistatakse aprillikuu kolmandal pühapäeval üle Eesti kirikutes mälestusteenistustega, kuna 1942. aasta aprillis hukati Venemaa vangilaagrites mitmeid Naiskodukaitse juhte. Ka Saare maakonnast viidi külmale maale naisi selle eest, et nad kuulusid vabatahtlikusse riigikaitseorganisatsiooni.

Eile õhtul kell kaheksa süttisid mälestusküünlad üle Saare- ja Muhumaa endiste naiskodukaitsjate koduväravates.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 32 korda, sh täna 1)