Randvere raamatukogu tähistas suurt juubelit

Randvere raamatukogu tähistas suurt juubelit

 

Reede pärastlõunal võõrustas Randvere kunagises koolimajas tegutsev külaraamatukogu arvukaid külalisi nii ümbruskonnast kui kaugemalt.

Randvere raamatukogu 80. juubelile tulid Kaarma valla juhid eesotsas vallavanem Ülo Veversiga, Saaremaa keskraamatukogu ja maakonna külaraamatukogude esindajad, raamatukogu endised juhatajad ja praegused lugejad.

Endise koolimaja koridori oli välja pandud näitus raamatukogu rariteetidest, kooli vanadest õppevahenditest ja mitmekümne aasta tagustest kinokuulutustest.

Raamatukogu juhataja Laine Krischka võttis vastu juubeliõnnesoove nii vallavalitsuse ametnikelt, kolleegidelt kui raamatukogu teenuseid kasutatavatelt külainimestelt.

Lühikontserdiga tervitas kokkutulnuid Saaremaa puuetega koja naisansambel “Viu” Avo Levisto juhendamisel.

Kõik külalised said raamatukogu juubeliks välja antud värske trükise omanikuks. Värvitükis voldikus on lühikokkuvõtte raamatukogu ajaloost, ära on toodud Randveres raamatukoguhoidjatena töötanud inimeste nimed ja fotodelt vaatavad vastu raamatukogu asutaja Voldemar-Aleksander Kirss ja esimene raamatukoguhoidja Aleksander Matt.

Randvere raamatukogu asutati 1928. aastal vanasse mõisahoonesse haridusseltsi Kungla nime all. Raamatuid koguti annetustena külade peredest. Peamiseks kogujaks oli Voldemar-Aleksander Kirss. Uute raamatute ostmiseks saadi raha pidude sissetulekust ja näitusmüükidest.

Raamatukogu juhataja Laine Krischka sõnul läheb Randvere raamatukogul normaalselt. Lugejaid jagub ja igal aastal täieneb kogu uute raamatutega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)