Mängime barokki

Aprilli viimasel nädalavahetusel toimub Kuressaares noortefestival “Mängime barokki!”.

Festivali esinejad on eeskätt muusikakoolide lõpetajad, kelle lõpueksamite kavades on suuremal või väiksemal määral barokkmuusikat. Aeg on näidanud, et enne lõpueksameid teevad noored instrumentalistid kõige põhjalikuma töö oma repertuaari viimistlemisel.

Tulemused väärivad suuremat kuulajaskonda kui väikesearvuline eksamikomisjon. Sellest tekkis ka festivali idee.

Esimest korda on Eestis võimalus kuulata paljusid häid plokkflöödimängijaid ühel üritusel. Enamik neist on erinevatel aastatel kuulunud Eesti Muusikakoolide Liidu poolt korraldatavate konkursside võitjate esikolmikusse.

Lisaks plokkflöödimängijatele teevad festivalil kaasa mitmed vaskpillide, viiuli, tšello, klahvpilli ja saksofonimängijad Kuressaare, Tabasalu, Tallinna Hariduskolleegiumi, ja G. Otsa nim muusikakoolist. Kõlama hakkavad Telemanni, Bachi, Vivaldi, Händeli, Valentine’i, Loeillet’, Marcello, Paisible, Bigaglia jt sonaadid, süidid ja ansamblipalad.

Festivali raames toimub laupäeval, 26. aprillil kell 13 loeng noodiväljaannete interpreteerimise erinevustest võrreldes klassikalis-romantilise muusikaga. Esineja Reet Sukk on lisaks eelmainitud G. Otsa muusikakoolile ka Tallinna ülikooli ja Eesti Muusika ja Teatriakadeemia õppejõud.

Nimetus barocco oli algselt juveelikunsti termin pärli tähenduses. Nii sobib see suurepäraselt 17.–18. sajandil kunstis ja muusikas valitsenud stiili nimetuseks. Barokkmuusikat iseloomustab suursugusus, inimkõnele sarnanev rütmika ja rohkearvulised meloodiakaunistused.

Ka Kuressaare linnas on silmaga nähtavat barokki: kaks omapärast ehitist keskväljaku ääres – raekoda ja vaekoda. Linna raekojas asub stiilselt renoveeritud kammersaal, mis lausa inspireerib barokkima. Selles saalis toimuvad festivalikontserdid 26. aprillil kell 16 ja 17, esinejateks põhiliselt G. Otsa muusikakooli õpilased.

Teine kontsertide sari leiab aset Kuressaare piiskopilinnuse kapiitlisaalis, mis, tõsi küll, on hilisgootika ehitis, kuid ammugi paljudele kuressaarlastele omaseks saanud kontserdipaik mis tahes muusika nautimiseks.

Noortebarokki saab seal kuulata 27. aprillil kell 13, 14 ja 15 algavatel kontsertidel.

Tiiu Maripuu,
festivali korraldaja

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)