Hollandi kuninganna tuleb mais Saaremaale

Maikuus külastab Saaremaad Eestisse riigivisiidile tulev Hollandi kuninganna Beatrix.

“Võin kinnitada, et kuninganna Saaremaale tuleb,” ütles Lauri Matsulevitš välisministeeriumi pressitalitusest. “Samas ei ole lõplikult paika pandud need kohad, mida ta Saaremaal külastab, seega võib öelda, et kava on veel lahtine,” lisas ta.

Hollandi kuninganna Beatrixi kolmepäevane Eesti riigivisiit toimub ajavahemikus 14.–16. mai.Beatrixi külaskäik Saaremaale oleks esimene kroonitud pea visiit pärast 2001. aastat, mil maakonnas käis eravisiidil Taani kuninganna Margrethe II.

Saare maavanem Toomas Kasemaa ütles, et saatkonnaga on suheldud, kuid Hollandi kuninganna Saaremaa külastus leidis kinnitust alles hiljuti ja seetõttu ei ole veel täpset kava paika pandud.

“Meile on teada antud, et kuninganna tunneb huvi säästliku keskkonnakaitse vastu – meie biogaasi toomise ja kalapüügi ning sadamate vastu,” rääkis Kasemaa.

10.–12. juunil viibib Eestis ka Belgia kuningas Albert II. Ka tema võimalikust Saaremaa külastusest rääkisid mullu novembris Belgia suursaadik Pierre C. Dubuisson ja maavanem Toomas Kasemaa.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)