President peab rahapuudusel ära jätma lennureisi Saaremaale (5)

President peab rahapuudusel ära jätma lennureisi Saaremaale

 

President Toomas Hendrik Ilves ei saa rahapuudusel lennata piirivalve lennusalga helikopteriga Saaremaale visiidile, kirjutab Eesti Päevaleht.

Rahandusminister Ivari Padar andis erakonnakaaslasest siseministrile Jüri Pihlile neljapäeval korralduse kärpida ministeeriumi eelarvest veel 200 miljonit krooni.

Pihl alustas kokkuhoidu presidendi Saaremaa visiidist, teatades presidendi kantseleile, et rahapuudusel ei saa president sõita visiidile lennusalga helikopteriga.

Presidendi nõuniku Olari Koppeli sõnul on presidendil Eesti läänepiiri visiit plaanis mai esimesel poolel. “Sõidu marsruut ja logistilised detailid, sealhulgas ka võimalik kopteri kasutamine, on täpsustamisel,” lausus ta.

Samas ei osanud Koppel öelda, kas ja kuidas peaks visiit toimuma, kui piirivalve lennusalga helikopter rahapuudusel ei lenda. “Loomulikult arvestatakse reisi kavandamisel nii siseministeeriumi kui ka presidendi kantselei rahalisi võimalusi,” lisas ta.

Üks lennutund piirivalve lennusalga kopteriga maksab umbes 10 000 ning Saaremaale sõit 40 000–50 000 krooni.

Minister Pihli ja piirivalve peadirektori Roland Peetsi nägemuse kohaselt ongi piirivalve puhul üks suuremaid kulude kärpimise võimalusi plaanitud lennutundide maksimaalne vähendamine.

Lisaks presidendi Saaremaa visiidile tuleb lennusalgal lähikuudel ära jätta veel sadu lennutunde ja näiteks reostusseiret saab seetõttu teha vaid minimaalselt, märgib ajaleht.

BNS

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)