Ametikool tahab endale autotehniku kutseeksamikeskust

Kuressaare ametikool on esitanud taotluse saamaks autotehniku kutseeksamikeskuseks.

Märtsi lõpus külastas ametikooli Autokutseõppe Liidu komisjon, kes kooli infojuhi Taavi Tuisu sõnul koostas nimekirja autotehnikute õppetöökojas hetkel puuduvatest vahenditest ning andis 20. aprillini aega need muretseda. 

Kuna puuduvaid asju ei olnud palju, jõudis enamik neist eelmise nädala lõpus juba kohale. Sealhulgas olid näiteks piduri- ja jahutusvedeliku testrid, mõned tööriistad, istmekatted ja porimatid. Kokku investeeriti paarkümmend tuhat krooni. 

“Õppetöös on meil neid asju niikuinii vaja,” ütles ametikooli autoerialade kutseõpetaja Toomas Kivi, kelle sõnul eksamikeskuseks saamise protsess ainult kiirendas nende hankimist.

Esimesed autotehnikute kutseeksamid on plaanis läbi viia mais. Autotehnikute kutseeksamitega alustati Eestis läinud aasta suvel. Peale tööriistade, diagnostikaseadmete ja muude autotöökojas tarvilike vahendite olemasolu on kutseeksamikeskuseks saamiseks vaja näiteks õppeklassi teooriatesti läbiviimiseks, internetiühendusega arvuteid, printimis- ja paljundamisvõimalust jne.

Praegu puudub Kuressaare ametikooli autotehnikute õppetöökojas veel piduristend ja veermiku lõtkutester, kuid nende hind jääb juba teise suurusjärku – kokku poole miljoni krooni kanti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)