Saarlane osaleb sommeljeede võistlusel

Reedel algava võistlusel Eesti Parim Sommeljee 2008 on üks osalejatest Pädaste mõisa sommeljee Kristel Koitla.

18. ja 19. aprillil toimuval võistlusel Eesti parima sommeljee tiitlile võtavad 20 võistlejat üksteiselt mõõtu nii teoorias kui praktikas.

Võistlus koosneb kolmest voorust, lõppvooru jõuavad kolm paremat sommeljeed, kes võistlevad veini ja kange alkoholi pimedegustatsioonis, klienditeeninduses, veini ja toidu kokkusobitamises ning vigase veinikaardi parandamises.

22-aastane saarlane, Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni kuuluv Kristel Koitla ütles Oma Saarele, et valmistub võistluseks nii teooria kui ka praktika osas. “Kuna õpin sommeljeede koolis ja meie lektorid on tuntud sommeljeed, siis on nad on mind vajalike materjalidega varustanud,” sõnas Koitla.

Ta lisas, et eelkõige tahab ta sellelt võistluselt kogemusi omandada, ent kindlasti on osalejate seas ka selliseid sommeljeesid, kes lähevad võistlusele selle võitmise eesmärgiga.

Võistluse žürii koosneb Eesti, Soome ja Leedu parimatest veiniekspertidest ning žürii liige on ka Gruusia Sommeljeede Assotsiatsiooni president Shalva Khetshuriani.

Eesti Parim Sommeljee 2008 Trophée Laroche võistluse peaauhind on veinireis Lõuna-Aafrikasse.

Sommeljeede võistlusi korraldab Eesti Sommeljeede Assotsiatsioon alates 2001. aastast.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 47 korda, sh täna 1)