Kuressaare taotleb 5. lasteaia kordategemiseks raha korraga kahest kohast

Ehkki Kuressaare linnavalitsus pole kaotanud lootust saada 5. lasteaia rekonstrueerimiseks toetust KOIT kavalt, on linnal plaanis taotleda raha ka ühe teise meetme alt.

Järgmisel istungil arutab Kuressaare linnavolikogu 5. lasteaia hoone ja territooriumi rekonstrueerimiseks linna eelarvest 18,8 miljoni krooni eraldamist. Nimetatud summa on vajalik, et katta haridus- ja teadusministeeriumi poolt välja kuulutatud lasteasutuste kohtade loomise ja renoveerimise meetme projektikavandite taotlusvooru omaosalus. Meetme tingimuste kohaselt katab taotleja 2010.–2011. aastal toetuse kogusummast 50 protsenti.

Kuressaare linnavalitsuse haridusnõunik Õilme Salumäe ütles Oma Saarele, et jätkuvalt on jõus ka Kuressaare linna esitatud taotlus, saamaks 5. lasteaia rekonstrueerimiseks raha KOIT- kavalt. KOIT kava maakondlikus pingereas jäi Kuressaare 5. lasteaed küll rahast ilma, kuid linnavalitsus esitas siseministeeriumi juures tegutsevale komisjonile protesti, mille vastust praegu oodatakse.

Õilme Salumäe sõnul tahetakse esitada taotlus nn lasteaiakohtade meetmele seetõttu, et KOIT kava võimaluse luhtumise korral teist võimalust ajaliselt mitte käest lasta. “Linn kaalus sellele meetmele ka mõne teise lasteaia esitamist, ent valik langes siiski 5. lasteaiale, et mitte olla olukorras, kus raha saab lõpuks see lasteaed, mis on vähem halvas seisus,” lausus Salumäe.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 58 korda, sh täna 1)