Ilmar Raagi “Klass” võitis Rootsisjärjekordse auhinna

Rootsis Stockholmis rahvusvahelise filmifestivali noorteosa – Juniori festivali lastest koosnenud žürii peaauhinna võitis Ilmar Raagi film “Klass”.
6.–13. aprillini peetud festival keskendus koolivägivallale ning sellel võistles 18 filmi.

Festivali aupreemia said norralase Ole Martin Hafsmo “Switch” (Lüliti) ja portugallase Jorge Quieroga “Behind the Clouds” (Pilvede taga) ning laste tehtud üheminutiliste filmide auhinna filmid “Flickan och Kaninen” (Tüdruk ja küülik) ja “Birthday” (Sünnipäev).

Peaauhinna võitnud “Klassi” nimetas žürii tugevaks ja sügavaks meisterlike näitlejatega filmiks, mis käsitleb suuri ja tähtsaid küsimusi ning mille tugev sõnum muudab filmi uskumatult tõepäraseks ja hingeminevaks.

Järgmisest nädalast hakatakse “Klassi” näitama ka Rootsi kinolevis.
Tõestisündinud lugudel põhinev draama “Klass” räägib sellest, kuidas juhuse tahtel tekib vastasseis kahe poisi ja kogu ülejäänud klassi vahel.
Filmi tootsid mullu Amrion ja Eesti Televisioon. Selle produtsent on Riina Sildos, näitejuht Gerda Kordemets, operaator Kristjan-Jaak Nuudi, kunstnik Eva-Maria Gramakovski ning heliloojad Timo Steiner, Martin “Eskimo” Kallasvee ja Paul Oja.

Linateoses mängivad Vallo Kirs, Pärt Uusberg, Lauri Pedaja, Paula Solvak, Riina Ries, Mikk Mägi, Margus Prangel, Tiina Rebane, Leila Säälik, Kaie Mihkelson, Laine Mägi, Merle Jääger ja Marje Metsur.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)